2020-ci ilin ikinci rübündə vətəndaş müraciətləri ilə bağlı Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i tərəfindən 595 zəng qəbul edilib.
Daxil olan zənglərin 358-i enerji təchizatı, 49-u qaz təchizatı, 39-u elektrik və qaz sayğaclarının quraşdırılması, 1-i mərkəzi istilik sistemi, 87-i isə digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərin 59-nu təşəkkür xarakterli, 2-ni isə Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər təşkil edib.
Ümumilikdə bu ilin 6 ayı ərzində Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i vasitəsilə 1112 zəng qəbul edilib ki, bunların 652-i enerji təchizatı, 97-i qaz təchizatı, 81-i sayğaclaşdırma, 5-i mərkəzi istilik sistemi, 101-i təşəkkür, 153-ü isə digər məsələlərlə bağlı müraciətləri əhatə edib. Zənglərin 23-ü Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər olub.
Bu dövrdə daxil olan bütün zənglər çevik şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər operativ şəkildə aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə yönləndirilib və müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.
Qeyd edək ki, koronavirus infeksiyasına qarşı mübarizə tədbirləri çərçivəsində yarana biləcək təhlükənin qarşısının alınması, profilaktik və təxirəsalınmaz tədbirlərin həyata keçirilməsi məqsədilə Energetika Nazirliyində vətəndaşların müraciətlərinin qəbulu poçt, elektron və telefon rabitəsi vasitəsilə həyata keçirilməkdədir. Xüsusi karantin rejiminin davam etdiyi müddət ərzində vətəndaşlar müraciətlərini nazirliyin (012) 598-16-55 “Qaynar xətt”i, “974” Çağrı Mərkəzi, (012) 598-16-53/54 telefon nömrəsi, www.minenergy.gov.az internet səhifəsi, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı və facebook səhifəsi vasitəsilə ünvanlaya bilərlər.

1112 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first half of the year
595 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy in second quarter of 2020.
358 of them were related to power supply, 49 to gas supply, 39 to electric and gas meters, 1 to the heating system and 87 to other issues. 59 incoming calls made up gratitude calls and 2 calls were related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
In total, during the 6 months of this year, 1112 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy. Of which 652 were related to power supply, 97 to gas supply, 81 to electric and gas meters, 5 to the heating system, 101 to gratitude and 153 to other issues. During first half of the year, the call center received 23 calls related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
It should be noted that appeals of the citizens are being received through mail, electronic and telephone communication to prevent the risk of this disease and to promptly implement preventive and urgent measures in order to fight against coronavirus (COVID-19). During the special quarantine regime, citizens' appeals are received through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: “974, and the Ministry's telephone number (012) 598-16-53/54. Citizens can also apply to the website of the Ministry http://www.minenergy.gov.az, the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az and facebook page of the Ministry.