Aprelin 26-da energetika naziri Pərviz Şahbazovun Biləsuvar rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaş qəbulu keçirilib.
Nazirliyin aidiyyəti struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbul zamanı vətəndaşların elektrik enerjisi təchizatı, şəbəkəyə qoşulma, küçə işıqlandırması, kabellərin çəkilişi, enerjinin keyfiyyəti, elektrik verilişi xətlərinin mühafizə zonası, qurğu və avadanlıqların istismar vəziyyəti, təbii qaz təchizatı, qaz və elektrik enerjisi sərfiyyatına görə yaranmış borc və cərimələr, həmçinin digər məzmunlu müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qəbulda Biləsuvar rayonu ilə yanaşı, Bakı və Şirvan şəhərləri, həmçinin Lənkəran, Salyan və Cəlilabad rayonlarından olan 22 vətəndaş iştirak edib.

The Minister of Energy received citizens in Bilasuvar
Energy Minister Parviz Shahbazov received citizens at Heydar Aliyev Center in Bilasuvar on 26 April.
During the reception held with the participation of representatives of the relevant structural units of the Ministry of Energy, the appeals of citizens on electricity supply, the connection to the grid, street lighting, laying of cables, quality of energy, protection zone of power transmission lines, operational status of facilities and equipment, gas supply, debts and penalties for natural gas and electricity consumption and other content were heard, and relevant instructions were given to solve the issues raised in accordance with the requirements of the legislation.
In addition to Bilasuvar district, 22 citizens from Baku, Shirvan cities, as well as Lankaran, Salyan and Jalilabad participated in the reception, along with Bilasuvar District.