“Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər”ə uyğun olaraq, “2021-2025-ci illərə dair sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın hazırlanması ilə bağlı aidiyyəti dövlət orqanlarının fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi məqsədilə yaradılmış Yaşıl enerji məkanı üzrə alt İşçi Qrupunun ikinci iclası keçirilib.
Alt İşçi Qrupunun rəhbəri, energetika naziri Pərviz Şahbazovun sədrliyi ilə videokonfrans formatında keçirilən iclasda birinci iclasdan ötən dövr ərzində görülmüş işlər müzakirə edilib. Strategiyanın hazırlanması ilə bağlı fəaliyyət istiqamətlərinin, iş planının ilkin layihəsinin, alt-məqsədlər və hədəf göstəricilərinin, qəbul ediləcək dövlət proqramlarının, digər sənəd və tədbirlərin ümumi siyahısının hazırlanaraq aidiyyəti üzrə təqdim edildiyi bildirilib.
“2021-2025-ci illərə dair sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın hazırlanmasına alt İşçi Qrupunun fəaliyyət istiqaməti üzrə ixtisaslaşmış məsləhətçi şirkətin, digər dövlət orqanlarının, dövlət şirkətlərinin, elm və ali təhsil müəssisələrinin, konfederasiya, assosiasiya, vətəndaş cəmiyyətini təmsil edən təşkilatların və özəl qurumların nümayəndələrinin cəlb edilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb. İşçi Qrupu üzvlərinin iş prosesinin təşkilinə dair təklifləri müzakirəyə çıxarılıb.

In accordance with the "Azerbaijan 2030: National priorities for socio-economic development", the second meeting of the sub-Working Group on the green energy zone was held in order to coordinate the activities of the relevant state bodies in connection with the preparation of the "Socio-economic development strategy for 2021-2025".
The meeting, chaired by the head of the sub-Working Group, Minister of Energy Parviz Shahbazov, discussed the work done during the first session. It was noted that the general list of the activity directions related to the preparation of the strategy, the initial project of the working plan, the sub-objectives and target indicators, the state programs to be adopted, other documents and measures were made and submitted.
They had exchange of views on the involvement of representatives of consulting company specialized in the direction of activity of sub-Working Group, other governmental bodies, public companies, academia, confederation, association, civil society organizations and private organizations in developing "Socio-economic development strategy for 2021-2025". Proposals of the members of the Working Group on the organization of the working process were discussed.