2020-ci ilin on bir ayı üzrə elektrik enerjisinə dair operativ məlumatlara əsasən, noyabr ayında respublika üzrə elektrik enerjisinin istehsalı 2120,57 mln. kVt·st, ixracı 89,14 mln. kVt·st, idxalı 10,6 mln. kVt·st olub. 2019-cu ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə noyabr ayında respublika üzrə elektrik enerjisinin istehsalı 59,3 mln. kVt·st, ixrac 45,56 mln. kVt·st azalıb, idxal isə 3,0 mln. kVt·st artıb.
Cari  ilin yanvar-noyabr aylarında isə respublikada elektrik enerjisinin istehsalı ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 197,7 mln.kVt·st azalaraq 23421,9 mln. kVt·st olub. Hesabat dövründə ötən ilin 11 ayına nisbətən elektrik enerjisinin istehsalı İES-lərdə 273,8 mln. kVt·st artaraq 22092,3 mln. kVt·st, SES-lərdə 470,8 mln. kVt·st azalaraq 1013,3 mln. kVt·st, digər mənbələr (KES, GES və BMTYZ) üzrə isə 0,8 mln. kVt·st azalaraq 316,3 mln. kVt·st olub. Bu dövrdə Külək  Elektrik Stansiyalarında 88,83 mln. kVt·st, Günəş Elektrik Stansiyalarında 45,09 mln. kVt·st, Bərk Məişət Tullantılarının Yandırılması Zavodunda 182,4  mln. kVt·st elektrik enerjisi istehsal edilib.
Yanvar-noyabr aylarında elektrik enerjisinin istehsalı “Azərenerji” ASC üzrə 20878,2 mln. kVt·ts (İES-lərdə 20036,5 mln. kVt·st, SES-lərdə 841,7 mln. kVt·st), Naxçıvan MR Dövlət Energetika Xidməti üzrə 397,0 mln. kVt·st (İES-lərdə 205,7 mln. kVt·st, SES-lərdə 152,0 mln. kVt·st, Günəş ES-də 39,4 mln. kVt·st), Müstəqil Elektrik Stansiyaları üzrə 2077,5 mln. kVt·st, “Azərişıq” ASC üzrə Külək Elektrik Stansiyalarında isə 69,2 mln. kVt·st təşkil edib.
Bu dövrdə elektrik enerjisinin ixracı 990,24 mln. kVt·st olmaqla, 2019-cu ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 254,76 mln. kVt·st, idxalı isə 125,6 mln. kVt·st olmaqla, ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 2,8 mln. kVt·st azalıb.

Electricity production in the country decreased in January-November of this year
According to operational data on electricity over January-November 2020, electricity production in Azerbaijan amounted to 2120.57 million kWh, exports-89.14 million kWh, and imports-10,6 million kWh in November. In comparison with the same period in 2019, electricity production in November decreased by 59.3 million kWh, exports by 45.56 million kWh while imports increased by 3.0 million kWh.
In January-November of the current year, electricity production in the country decreased by 197.7 million kWh in comparison with the same period last year and amounted to 23421,9 million kWh. During the reporting period, electricity generation at TPPs increased by 273.8 mln kWh reaching to 22092.3 mln kWh, at HPPs decreased by 470.8 mln kWh reaching to 1013.3 mln kWh, and at other sources (WPP, SPP and Solid household waste plant) decreased by 0.8 mln kWh reaching to 316.3 mln kWh in comparison with last year. 88.83 mln kWh of electricity was generated at WPPs, 45.09 mln kWh at SPPs, and 182.4 mln kWh at the solid household waste incineration plant.
In January-November electricity generation made up 20878.2 mln kWh on "Azerenergy" OJSC (20036.5 mln kWh at TPPs, 841.7 mln kWh at HPPs), 397.0 mln kWh on State Energy Agency of Nakhchivan AR (205.7 mln kWh at TPPs, 152.0 mln kWh at HPPs, 39.4 mln kWh at SPP), 2077.5 mln kWh on Independent PPs) and 69.2 mln kWh at WPPs on Azerishig OJSC.
During this period, electricity exports decreased by 254.76 mln kWh compared to the same period in 2019, amounting to 990.24 mln kWh. Electricity imports decreased by 2.8 mln kWh compared to the same period last year, amounting to 125.6 mln kWh.