Qaz İxrac edən Ölkələr Forumunun V Sammitində Azərbaycanı Energetika naziri təmsil edəcək
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Qaz İxrac edən Ölkələr Forumunun (Gas Exporting Countries Forum-GECF) tədbirlərində iştirak məqsədilə Ekvatorial Qvineyaya səfər edib. 28-29 noyabr 2019-cu il tarixlərində Ekvatorial Qvineyanın paytaxtı Malaboda Qaz İxrac edən Ölkələr Forumunun (Gas Exporting Countries Forum -GECF) Nazirlər Görüşü, həmçinin dövlət və hökumət başçılarının V Sammiti keçiriləcək.
Sammitdə qlobal qaz bazarının mövcud vəziyyəti və perspektivlərinin, eləcə də qaz ixrac edən ölkələr arasında əməkdaşlığın inkişafı ilə bağlı məsələlərin müzakirəsi və Bəyannamənin imzalanması nəzərdə tutulur.

Minister of Energy will represent Azerbaijan at the 5th Summit of Gas Exporting Countries Forum (GECF)
Minister of Energy Parviz Shahbazov paid a visit to Equatorial Guinea to attend at the events of Gas Exporting Countries Forum (GECF). On November 28-29, 2019, Ministerial Meeting of the Gas Exporting Countries Forum (GECF), and the 5th Summit of Heads of States and Governments will take place in Malabo, the capital of Equatorial Guinea.
It is expected to discuss the current status and prospects of the global gas market, as well as the development of cooperation between the gas exporting countries and the signing of the Declaration at the Summit.