Polşa ilə enerji sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib
Energetika naziri Pərviz Şahbazov ilə “PKN Orlen” Şirkətlər Qrupunun İdarə Heyətinin sədri Daniel Obaytek arasında görüş olub.
Görüşdə “PKN Orlen” Şirkətlər Qrupunun fəaliyyət istiqamətləri, xam neftin tədarükü üzrə SOCAR ilə mövcud əməkdaşlığına dair fikir mübadiləsi aparılıb. “PKN Orlen” Şirkətlər Qrupunun Azərbaycan ilə müxtəlif sahələrdə geniş əməkdaşlığa marağı ifadə edilib.
Söhbət zamanı Azərbaycanın Avropaya qaz tədarükünün artırılması, həmçinin “yaşıl enerji”nin yeni infrastrukturlarla nəqli üzrə Avropa İttifaqı ilə tərəfdaşlıq əlaqələri, həmçinin həyata keçirilən bərpa olunan enerji layihələri barədə məlumat verilib. Polşa şirkətləri ilə əməkdaşlıq üçün perspektiv istiqamətlər diqqətə çatdırılıb və Azərbaycanın enerji sahəsində əlaqələrin inkişafına dəstək verməyə hazır olduğu qeyd edilib.

Energy cooperation opportunities were discussed with Poland
A meeting was held between Parviz Shahbazov, Energy Minister and Daniel Obajtek, the President of the Management Board of PKN Orlen Group.
At the meeting, the sides exchanged views on the activities of PKN Orlen Group and its existing cooperation with SOCAR on the supply of crude oil. PKN Orlen Group expressed interest in broad cooperation with Azerbaijan in various fields.
During the conversation, information was given about Azerbaijan's partnership with the European Union to increase gas supplies to Europe, as well as the transportation of green energy via new infrastructures, as well as renewable energy projects being implemented. Promising directions for cooperation with Polish companies were brought to the attention and it was noted that Azerbaijan is ready to support the development of relations in the field of energy.