Energetika Nazirliyində Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) ilə əldə edilmiş razılığa əsasən, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə mina və partlamamış hərbi sursatların təhlükəsinə dair “təlimçilərin təlimi” formatında seminar keçirilib.
Təlimdə ANAMA-nın ekspertləri tərəfindən təqdimatla çıxış edilib, partlayıcı sursatlar nümayiş etdirilib, mina hadisələrinin qarşısının alınması, təhlükə riskinin azaldılması üçün nazirliyin əməkdaşlarına təhlükəli ərazilərin əlamətləri, partlayıcı sursatların aşkarlanması, təhlükəli ərazilərdə davranış və ümumi təlimatlandırma qaydaları haqqında məlumat verilib.
Sonda mövzu ilə bağlı müzakirələr aparılıb, təlim iştirakçıları test edilib və testi uğurla keçmiş iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Təlimdə Energetika Nazirliyi və nazirlik yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin əməkdaşları iştirak ediblər.

Educational training held on the danger of explosive ammunition
According to the agreement reached with the National Agency for Mine Action of the Republic of Azerbaijan (ANAMA) at the Ministry of Energy, a seminar was held in the format of Training of Trainers on the danger of mines and unexploded ordnance in the liberated territories.
At the training, ANAMA experts made a presentation, demonstrated explosive ammunition, provided information about signs of hazardous areas, detection of explosive ammunition, behavior in hazardous areas and general instructions to the employees of the Ministry in order to prevent mine incidents and reduce the risk of danger.
At the end, discussions were held on the topic, training participants were tested and certificates were presented to the participants who successfully passed the test.
The staff of the Ministry of Energy and State Agency on Renewable Energy Sources under the Ministry participated in the training.