Ötən il Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 2566 müraciət daxil olub
2020-ci ilin IV rübündə vətəndaş müraciətləri ilə bağlı Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i tərəfindən 733 zəng qəbul edilib. Daxil olan zənglərin 359-u elektrik enerjisi təchizatı, 147-i qaz təchizatı, 43-ü sayğaclaşdırma, 30-u mərkəzi istilik sistemi, 117-i isə digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərin 36-nı təşəkkür xarakterli, 1-ni isə Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər təşkil edib.
Ümumilikdə isə 2020-ci il ərzində vətəndaş müraciətləri ilə bağlı Energetika Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi” və “Qaynar xətt”i tərəfindən 2566 zəng qəbul edilib. Bu zənglərin 1468-i elektrik enerjisi təchizatı, 302-i qaz təchizatı, 180-i elektrik və qaz sayğaclarının quraşdırılması, 37-i mərkəzi istilik sistemi, 377-i isə digər məsələlərlə bağlı olub. Zənglərin 176-nı təşəkkür xarakterli, 26-nı isə Fövqəladə Hallar Nazirliyindən daxil olan qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı müraciətlər təşkil edib.
Hesabat dövründə daxil olan bütün zənglər çevik şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər operativ şəkildə aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə və Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinə yönləndirilib və müraciət edən şəxslər araşdırmaların nəticələri barədə məlumatlandırılıb.
Qeyd edək ki, xüsusi karantin rejiminin davam etdiyi müddət ərzində vətəndaşlar müraciətlərini (012) 598-16-53/54 telefon nömrələri, (012) “974” “Çağrı mərkəzi”, 598-16-55 “Qaynar xətt”i, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı, www.minenergy.gov.az internet səhifəsi vasitəsilə Energetika Nazirliyinə ünvanlaya bilərlər.

2566 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy last year
733 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy in fourth quarter of 2020. 359 of them were related to electricity supply, 147 to natural gas supply, 43 to installation of meters, 30 to central heat system, 117 to other issues 36 incoming calls made up gratitude calls and a call was related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
2566 appeals were received by the Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy in 2020. 1468 of them were related to electricity supply, 302 to natural gas supply, 180 to installation of meters for electricity and gas, 37 to central heat system, 377 to other issues 176 incoming calls made up gratitude calls and 26 calls were related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations.
All calls received by Call Center were answered promptly. The complaints and appeals, which need to be investigated, have been sent to the relevant structural units of the Ministry and Azerbaijan Energy Regulatory Agency, and individuals, who appeal to the Call Center, were answered about the results of investigations.
It should be remembered that citizens' appeals are received through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: “974, and the Ministry's telephone number (012) 598-16-53/54, the website of the Ministry http://www.minenergy.gov.az, the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az during the special quarantine regime. mailto:minenergy@minenergy.gov.azhttp://www.minenergy.gov.az