“OPEC plus”un iyulda gündəlik hasilatı 648 min barrel artırmaqla bağlı qərarı dəstəklənib
Neft İxrac edən Ölkələr Təşkilatına (OPEC) üzv və qeyri-üzv ölkələrin nazirlərinin 29-cu iclasında gündəlik neft hasilatının iyulda 648 min barrel artırılması ilə bağlı qərara Azərbaycan da öz dəstəyini ifadə edib.
İyul ayı üzrə müəyyənləşdirilmiş kvotalara uyğun olaraq Azərbaycanda gündəlik xam neft hasilatının 10 min barrel artırılaraq 706 min barrelə çatdırılması, ixtisarla bağlı öhdəliyin isə 12 min barrel həcmində olması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, “OPEC plus” ölkələri nazirlərinin 30-cu iclasının 30 iyun tarixində keçirilməsi razılaşdırılıb.

Azerbaijan supported the decision of OPEC plus to increase daily oil output by 648 thousand barrels in July
At the 29th Ministerial Meeting of OPEC and non-OPEC countries, Azerbaijan also supported the decision to increase daily oil production by 648 thousand barrels in July.
In according to the quotas set for July, the daily crude oil production in Azerbaijan is expected to increase by 10 thousand barrels reaching to 706 thousand barrels, and the commitment to reduce to 12 thousand barrels.
It should be noted that it was agreed to hold the 30th Ministerial Meeting of the OPEC plus countries on 30 June.