Energetika Nazirliyi ilə Dövlət İmtahan Mərkəzi arasında mövcud əməkdaşlıq çərçivəsində “Münaqişələrin idarə edilməsi” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə Dövlət İmtahan Mərkəzinin Psixoloji iş və maarifləndirmə sektorunun müdiri Xavər Dadaşova çıxış edərək münaqişələrin növləri və yaranma səbəbləri, onların idarə edilməsi üçün mövcud metodlar barədə məlumat verib, münaqişələrin qarşısının alınması və nizamlanması üçün effektiv vasitələrdən bəhs edib.
Daha sonra təlim iştirakçıları arasında münaqişəli vəziyyətlərin qiymətləndirilməsi və konstruktiv həll yollarının müəyyənləşdirilməsi üzrə fərdi və qrup şəklində tapşırıqlar yerinə yetirilib.
Sonda münaqişəli vəziyyətlərdə davranış strategiyaları və həll yolları müzakirə olunub və iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Təlimdə Energetika Nazirliyinin və Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin 30 nəfər əməkdaşı iştirak edib.

Training on Conflict Management was held
Within the existing cooperation between the Ministry of Energy and the State Examination Center, a training on Conflict Management was held.
Khaver Dadashova, head of the Psychological Work and Enlightenment sub-unit of the State Examination Center, spoke about the types and causes of conflicts, existing methods for their management, and gave information about effective means for the prevention and settlement of conflicts.
Then, individual and group tasks on the assessment of conflict situations and determination of constructive solutions were carried out among the training participants.
At the end, behavioral strategies and solutions in conflict situations were discussed and participants' questions were answered.
The training was attended by 30 employees of the Ministry of Energy and the Energy Regulatory Agency.