Londonda Azərbaycan - Böyük Britaniya arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 5-ci iclası keçiriləcək
Energetika naziri Pərviz Şahbazovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 14 iyun tarixində keçiriləcək Azərbaycan Respublikasının Hökuməti ilə Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Hökuməti arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 5-ci iclasında iştirak etmək üçün Londona səfər edib.
İclasda Hökumətlərarası Komissiyanın 4-cü iclasından sonrakı dövrdə görülmüş işlərin nəzərdən keçirilməsi, biznes mühitinin daha da yaxşılaşdırılması, investisiyaların artırılması, enerji keçidi, rəqəmsal iqtisadiyyat, infrastruktur, kənd təsərrüfatı və digər sahələrdə əməkdaşlığa dair müzakirələrin aparılması planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, iki ölkə arasında Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədrləri Azərbaycan tərəfdən energetika naziri Pərviz Şahbazov, Böyük Britaniya tərəfdən isə ixracat naziri Mike Freerdir.

The fifth session of the Joint Intergovernmental Commission between Azerbaijan and the United Kingdom will be held in London
The delegation led by the Energy Minister Parviz Shahbazov paid the visit to London to attend the 5th meeting of the Joint Intergovernmental Commission on economic cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to be held on 14 June.
It is expected to held discussions on the work done since the 4th session of the Intergovernmental Commission, cooperation on the further improvement of the business environment, increasing investments, energy transition, digital economy, infrastructure, agriculture and others.
It should be noted that the co-chairs of the Intergovernmental Commission are Energy Minister of Azerbaijan Parviz Shahbazov and the UK Minister for Exports Mike Freer.