2020-ci ilin iyul ayı ərzində  Energetika Nazirliyinin tabelyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən sahibkarlıq obyektlərinin elektrik şəbəkəsinə qoşulması ilə bağlı ümumilikdə 153 müraciətə baxılıb. Həmin müraciətlərdən 152-si icra edilib, 1 müraciət isə təqdim edilmiş sənədlərdə uyğunsuzluqlar səbəbindən baxılmamış saxlanılıb.
Müraciətlərə 1 saylı “ASAN Kommunal”, 2 saylı “ASAN Kommunal”, Sumqayıt "ASAN xidmət", Gəncə "ASAN xidmət", Sabirabad "ASAN xidmət", İmişli "ASAN xidmət", Masallı "ASAN xidmət", Quba "ASAN xidmət", Bərdə "ASAN xidmət", Mingəçevir "ASAN xidmət", Qəbələ "ASAN xidmət" və Şəki "ASAN xidmət"  mərkəzlərində fəaliyyət göstərən Texniki Şuralarda Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 27 aprel 2018-ci il tarixli 180 nömrəli “Tikinti obyektlərinin enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulmasına görə qoşulma haqqı məbləği”nin təsdiq edilməsi barədə Qərarına uyğun olaraq baxılıb.
Sifarişçilər tərəfindən “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərinə edilmiş müraciətlərlə bağlı yaranmış şikayətlər Agentlik tərəfindən müvafiq qaydada həll edilərək sahibkarların məmnunluğu təmin edilib.

153 applications were received at Energy Regulatory Agency through the Technical Councils in July
In July 2020, the Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy received 153 applications for connection of enterprises to electricity network. The implementation of 152 applications was ensured, and an application was not implemented due to incompatibility in the submitted documents.
All applications were received at ASAN Kommunal Centers No. 1 and No. 2 and through Technical Councils established at ASAN Service Centers in Sumgait, Ganja, Sabirabad, Imishli, Masalli, Guba, Barda, Mingachevir, Gabala, Sheki according to the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan No. 180 dated April 27, 2018 on approval of "the connection fee amount for construction facilities to be connected with the power supply network”. The complaints about the applications made by costumers regarding ASAN service and ASAN Kommunal centers have been investigated and answered, and satisfaction of enterpreneurs has been ensured.