II rübdə Energetika Nazirliyi və tabeliyindəki qurumlar tərəfindən 2056 müraciətə baxılıb
Cari ilin II rübü ərzində Energetika Nazirliyi, tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyində istehlakçı hüquqlarının qorunması, elektrik və istilik enerjisi, təbii qaz təchizatı, bərpa olunan enerji və digər məsələlərlə bağlı ümumilikdə 2056 müraciətə baxılıb.
Daxil olan müraciətlər əsasən enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulma, texniki şərtin verilməsi, elektrik enerjisinin keyfiyyəti, elektrik enerjisi və təbii qaz təchizatında yaranan fasilələr, elektrik qurğu və avadanlıqlarının istismara yararsız olması, borc və cərimələr, qazlaşdırma, sayğaclarda yaranan qüsurlar, icazələr, işlə təminat, müxtəlif mövzularla bağlı sorğular və digər məsələləri əhatə edib.
Rüb ərzində 1040 müraciət müvafiq qaydada araşdırılaraq cavablandırılıb, 668 müraciət hazırda icradadır, 348 müraciət isə məlumat xarakterlidir.
Hesabat dövründə Nazirlik və tabeliyindəki qurumların rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən 12 video qəbul təşkil edilib, vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Bu dövrdə Nazirliyin facebook səhifəsi vasitəsilə 20 müraciət daxil olub ki, bu müraciətlər aidiyyəti üzrə araşdırılması üçün yönləndirilib, bəzi sorğular isə müvafiq struktur bölmələrin rəyləri əsasında cavablandırılıb.

2056 appeals were received by the Ministry of Energy and agencies under Ministry in the second quarter
In the second quarter of 2021, the Ministry of Energy, Energy Regulatory Agency, Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry received 2056 appeals on consumers' rights protection, electricity supply, natural gas supply and other issues.
Appeals covered mainly to connection to the power supply network, terms of references, quality of electricity, interruptions in electricity and gas supply, uselessness of electrical equipment and devices for operation, debt and fines, gasification, meter problems, permissions, gratitude, employment and other issues.
During the quarter, 1040 appeals were investigated and answered by the Ministry of Energy and agencies under the Ministry, 668 appeals are currently being processed, and 348 appeals are informative.
In this period, 12 video receptions were organized by the senior officials of the Ministry and agencies under the Ministry, citizens ' appeals were heard, relevant instructions were given to investigate the issues raised and to solve them in accordance with the requirements of the legislation.
During the reporting period, approximately 20 appeals were received through Facebook account of the Ministry of Energy, which were sent relevantly, and some appeals were answered on the basis of the opinions of the relevant structural divisions.