2019-cu ilin I rübündə Energetika Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 548 müraciət daxil olub.
Müraciətlər əsasən, elektrik enerjisi və qaz təchizatı məsələlərini əhatə edib. Bunların 153-ü enerji təchizatı, 200-ü qaz təchizatı, 9-u elektrik və qaz sayğaclarının quraşdırılması, 7-i istilik sisteminə qoşulma, 26-ı isə digər məsələlərlə bağlı olub. Daxil olan zənglərin 53-nü qaldırılan problemlərin həlli ilə bağlı təşəkkür zəngləri təşkil edib.
Hesabat dövründə Çağrı Mərkəzinə Fövqəladə Hallar Nazirliyindən qaz sızması və dəm qazı ilə bağlı 100 zəng daxil olub ki, bu zənglər operativ şəkildə “Azəriqaz” İB-nin 104, 185 və 521-33-44 saylı qaynar xətt nömrələrinə ötürülərək yaranmış vəziyyətlə bağlı məlumat verilib.
Cağrı Mərkəzi vasitəsilə nazirliyə daxil olan bütün zəng və sorğular çevik şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən şikayət və müraciətlər operativ şəkildə aidiyyəti üzrə nazirliyin müvafiq struktur bölmələrinə yönləndirilib və aparılmış araşdırmaların nəticələri barədə müraciət edən şəxslərə cavab verilib.
Qeyd edək ki, vətəndaşlar Energetika Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun məsələlərlə bağlı nazirliyin (012) 598-16-55 “Qaynar Xətt” nömrəsinə və “974” qısa nömrəsinə zəng edərək Çağrı Mərkəzinin xidmətlərindən istifadə edə bilərlər.

548 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first quarter of this year
548 appeals were received by the Call Center of the Ministry of Energy in the first quarter of 2019.
The appeals mainly covered issues related to electricity and gas supply. 153 of them were related to power supply, 200 to gas supply, 9 to electric and gas meters, 7 to connection to the heating system and 26 to other issues. 53 incoming calls made up gratitude calls for solving the problems.
During first quarter of the year, the call center received 100 calls related to gas leak and carbon monoxide from the Ministry of Emergency Situations. These calls were forwarded operatively to “Azerigaz” PU hotline: 104, 185 and 521-33-44, and information was given about the situation.
It should be noted that citizens can use Call Center services for issues related to activities of the Ministry of Energy by calling the Ministry's hot line: (012) 598-16-55 and "974".