2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi ilə bağlı Energetika Nazirliyi üzrə təsdiq edilmiş Tədbirlər Planına uyğun olaraq, Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi ilə Müşfiqabad qəsəbəsində təşkil edilmiş aksiyada yüzlərlə ağac əkilib.
“Mən istəyirəm ki, hamınız təbiəti qoruyanlar olasınız” deyən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin rəhbərliyi dövründə ekoloji problemlərin həlli məsələləri də daim diqqət mərkəzində saxlanılıb. Dahi rəhbər ətraf mühitin mühafizəsi və təbii sərvətlərdən səmərəli istifadə məsələlərinə daim xüsusi qayğı ilə yanaşıb.
Baharın gəlişi, təbiətin oyanması mövsümündə keçirilən bu aksiyanın məqsədi də məhz Ulu Öndərin ekoloji vəziyyətin sağlamlaşdırılması, cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyəti və təbiətə qayğını təbliğ etmək ənənələrini davam etdirmək, ağac əkilməsini və yaşıllıqların çoxaldılmasını təşviq edərək ətraf mühitin qorunmasına töhfə verməkdir.

Tree planting action was held within “Year of Heydar Aliyev”
According to the Action Plan approved by the Ministry of Energy in connection with the announcement of 2023 as the “Year of Heydar Aliyev”, a tree-planting action dedicated to the 100th Anniversary of Great Leader Heydar Aliyev was held.
Hundreds of trees were planted in Mushfigabad settlement with the support of the Ministry of Ecology and Natural Resources.
During the leadership of National Leader Heydar Aliyev, who said, "I want all of you to be nature protectors," the issues of solving environmental problems were always in the spotlight. The Great Leader always paid special attention to the issues of environmental protection and rational use of natural resources.
The purpose of this action, held during the spring when the nature awakens, is to continue the traditions of the Great Leader to improve the ecological situation, promote ecological culture and care for nature in society, contribute to the protection of the environment by promoting the planting of trees and the reproduction of greenery.