150 kVt-a qədər sahibkarlıq obyektlərinin elektrik şəbəkəsinə qoşulması üçün yerləşdiyi rayonundan asılı olmayaraq kiçik və orta biznes evləri (KOB), “ASAN Kommunal” və “ASAN xidmət” mərkəzlərinə yaxınlaşmaq kifayətdir. Əgər obyektə 400 metr yaxın məsafədə şəbəkənin balansında olan transformator varsa, vahid tarifə uyğun olaraq ödəniş edildikdən sonra 20 gün müddətində şəbəkəyə qoşulma həyata keçirilir. Bu prosesdə sahibkarlarla təmas yalnız enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulma ilə bağlı müraciət və gərginliyin verilməsi zamanı olur.
150 kVt-dan yuxarı va ya 400 metr məsafədə transformator olmayan obyektlər üçün də sahibkar KOB evləri, “ASAN Kommunal” və “ASAN xidmət” mərkəzlərinə yaxınlaşmalıdır. Bu prosesdə 10 gün müddətində sahibkara texniki şərt təqdim olunur. Texniki şərtin icrası sahibkarın seçiminə uyğun olaraq enerji təchizatı müəssisəsi yaxud da ixtisaslaşmış müəssisələr tərəfindən həyata keçirilir.

Connection to the power supply network becomes easier
Business facilities up to 150 kW are allowed to submit application at Small and Medium Business Development Agency (SMBD), ASAN Utilities and ASAN service Centers to connect to the electricity network, regardless of the district they are located. If there is a transformer in the network balance at a distance of 400 meters, the connection will be made within 20 days after the payment is made according to the single tariff. In this process, contact with entrepreneurs occurs only when application is submitted and electricity is provided.
For facilities over 150 kW and without availability of transformers within a distance of 400 km are also allowed to apply SMBD Houses, ASAN Utilities and ASAN service centers. Businesses receive technical specifications within 10 days. Execution of the technical specification done by a power supply enterprise or specialized enterprises in accordance with the choice of the entrepreneur.