Enerji effektivliyi ilə bağlı ictimai məlumatlılığın təşviqi üzrə seminar keçirilib
12-14 oktyabr tarixlərində Avropa İttifaqının “Azərbaycanda enerji səmərəliliyinin artırılmasına dəstək” layihəsi çərçivəsində binalarda enerji effektivliyi, eko-dizayn və enerji etiketlənməsi sahələrində məlumatlılığın artırılması və kommunikasiya fəaliyyətinin inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə seminar keçirilib.
Seminar enerji istehlak edən və ya enerji istehlakına təsir edən məhsulların enerji etiketlənməsi və ekoloji dizayn tələbləri, binalarda enerji effektivliyi üzrə məlumatlandırma kampaniyalarının aparılması, bu kampaniyalar üzrə hədəf qruplarının seçilməsi, mümkün kommunikasiyası vasitələrinin və kanallarının müəyyən edilməsi, sosial media da daxil olmaqla kommunikasiya tədbirlərinin işlənib hazırlanmasına həsr olunub.
Ümumilikdə 70-dən çox nümayəndənin iştirak etdiyi seminarda dövlət qurumları, yerli biznes təmsilçiləri, Aİ-nin Merlər Razılaşmasını imzalayan bələdiyyələrin nümayəndələri, Aİ-nin Gənc Səfirləri, elmi dairələr və vətəndaş cəmiyyəti daxil olmaqla müxtəlif qruplar iştirak edib.

Awareness Raising Workshop on energy efficiency was held
On 12-14 October, within the EU project " Support for Futher Improvement of Energy Efficiency in Azerbaijan”, workshop was held to raise awareness and develop communication activities in the fields of energy efficiency, eco-design and energy labeling in buildings.
The workshop was dedicated to energy labeling and environmental design requirements for energy-consuming or products that impact energy-consuming, conducting energy efficiency awareness campaigns in buildings, selecting target groups for these campaigns, identifying possible communication tools and channels, and developing communication measures, including social media.
Various groups, including state bodies, local business representatives, representatives of municipalities that signed the EU Covenant of Mayors, Young EU ambassadors, scientific circles and civil society participated at the workshop, in which more than 70 representatives attended.