Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə həyata keçirilən silsilə tədbirlər çərçivəsində Energetika Nazirliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Minifutbol Federasiyasının dəstəyi ilə energetika sahəsində fəaliyyət göstərən dövlət qurumları arasında baş tutan minifutbol turnirinin final oyunu keçirilib.
Finalda “SOCAR” və “Azərişıq” ASC-nin komandaları qarşılaşıb.
Sonra qaliblərin mükafatlandırılma mərasimi keçirilib. Yarımfinal və final oyunlarının nəticələrinə görə “Azəristiliktəchizat” ASC 3-cü, “Azərişıq” ASC 2-ci yerə çıxıb. “SOCAR” isə turnirin qalibi olub və keçici kubokla mükafatlandırılıb. İlk 3 yeri tutmuş komandaların oyunçuları, həmçinin bir neçə nominasiya üzrə fərqlənən oyunçular diplom və medallarla təltif olunub.

Within a series of events held on the occasion of the 100th anniversary of the great leader Heydar Aliyev, the final match of the minifootball tournament was held among state institutions operating in the field of energy with the organization of the Ministry of Energy and  support of the Minifootball Federation of Azerbaijan.
In the final, the teams of SOCAR and Azerishig OJSC met.
Then a ceremony of awarding the winners was held. According to the results of the semi-final and final games, Azeristiliktechizat OJSC took the 3rd place, Azerishig OJSC took the 2nd place. SOCAR won the tournament and was awarded with a temporary trophy. Players of the top 3 teams, as well as players who distinguished themselves in several nominations, were awarded diplomas and medals.