Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə həyata keçirilən silsilə tədbirlər çərçivəsində Energetika Nazirliyinin təşkilatçılığı, Azərbaycan Şahmat Federasiyasının dəstəyi ilə energetika sahəsində fəaliyyət göstərən dövlət qurumlarının əməkdaşları arasında keçirilən şahmat turniri başa çatıb.
İsveçrə sistemi üzrə təşkil edilmiş yarışda Energetika Nazirliyinin əməkdaşı Rauf Rzayev qalib olub. İkinci yeri “Azərenerji” ASC-nin əməkdaşı Famil İsgəndərov, üçüncü yeri isə SOCAR-ın təmsilçisi Şahid Şəmilov tutub.
Sonra turnirin mükafatlandırılma mərasimi keçirilib, qalib oyunçular diplom və hədiyyələrlə təltif olunub.

The chess tournament organized by the Ministry of Energy ended
Within a series of events held on the occasion of the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev, the chess tournament organized by the Ministry of Energy and supported by the Azerbaijan Chess Federation among employees of state institutions operating in the field of energy has ended.
Employee of the Ministry of Energy Rauf Rzayev won the competition organized on the Swiss system. The second place was taken by the employee of Azerenergy OJSC Famil isgandarov, and the third place was taken by the representative of SOCAR Shahid Shamilov.
Then the awarding ceremony of the tournament was held, the winners were awarded with diplomas and gifts.