Neft İxrac Edən Ölkələr Təşkilatının (OPEC) baş katibi Məhəmməd Sanusi Barkindonun iştirakı ilə  onlayn formatda “İkinci dərəcəli məlumat mənbələri” mövzusunda keçirilmiş texniki seminarda Azərbaycanın nümayəndə heyəti də iştirak edib.  Seminarda Azərbaycanı Energetika Nazirliyinin əməkdaşları Rauf Qurbanov, Otel Hüseynov, Akif Əfəndiyev, Loğman Dəmirli, Aytən Məmmədova və SOCAR-ın əməkdaşları Adil Abuşev və Elşən Nəsirov təmsil ediblər.
Seminarda ikinci dərəcəli məlumatları hazırlayan şirkətlərin nümayəndələri ilə xam neftin hasilat göstəricilərinin hesablanma metodologiyası barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Bu mövzuda Beynəlxalq Enerji Agentliyi (İEA), Argus, Platts, PIW və IHS-Markit kimi beynəlxalq təşkilatlar və agentliklərin təqdimatları dinlənilib.

The Azerbaijani delegation also took part in a technical workshop via videoconference on "The Use of Secondary Sources" held with the participation of the Secretary General of OPEC Mohammad Sanusi Barkindo.  Representatives of the Ministry of Energy Rauf Gurbanov, Otel Huseynov, Akif Afandiyev, Logman Demirli, Aytan Mammadova and SOCAR`s employees Adil Abushev and Elshan Nasirov represented Azerbaijan at the seminar.
At the workshop, representatives of companies developing secondary data exchanged views on the methodology of calculation of crude oil production indicators.
The relevant presentations of international organizations and agencies such as the International Energy Agency (IEA), Argus, Platts, PIW and IHS-Markit were delivered.