Energetika Nazirliyinin əməkdaşları cari ilin 24 dekabr tarixində Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş kimya mühəndisliyinin aktual problemləri mövzusunda onlayn formatda keçirilən beynəlxalq elmi-texniki konfransda iştirak ediblər.
Konfransın ikinci sessiyasında Energetika Nazirliyinin nümayəndəsi Otel Hüseynov təqdimatla çıxış edib. “Azərbaycan Respublikasında neft-kimya sənayesinin inkişaf mərhələləri” adlı təqdimatda ölkəmizdə neft və neft-kimya sənayesinin tarixi və mövcud olan müəssisələr barədə məlumatlar yer alıb. Azərbaycan Respublikasının neft-kimya sənayesinin ölkə iqtisadiyyatının əsas seqmentlərindən biri olmaqla uzunmüddətli və sabit inkişaf yolunun formalaşmasında xüsusi rol oynadığı vurğulanıb. Çıxışın sonunda iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Konfransda, həmçinin bir çox tanınmış beynəlxalq universitetlərdən dəvət almış akademik və elm xadimləri tərəfindən müvafiq mövzuda təqdimatlar edilib.

Employees of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan participated in the online international scientific and technical conference on the topic of the actual problems of chemical engineering dedicated to the 100th anniversary of Azerbaijan State Oil and Industry University on December 24.
A representative of the Ministry of Energy Otel Huseynov made a presentation at the second session of the conference. The presentation entitled "Stages of development of petrochemical industry in the Republic of Azerbaijan" included information on the history of oil and petrochemical industry and existing enterprises in the country. It was emphasized that the petrochemical industry of the Republic of Azerbaijan plays a special role in the formation of a long-term and stable development path, which is one of the main segments of the country's economy. At the end of the speech, the participants' questions were answered.
The conference also featured presentations on the topic by academics and scientists invited from many well-known international universities.