Koronavirus (COVİD-19) infeksiyasına qarşı mübarizə tədbirləri çərçivəsində bu xəstəliyin yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması, profilaktik və təxirəsalınmaz tədbirlərin operativ həyata keçirilməsi məqsədilə Energetika Nazirliyinin struktur bölmələrinə və nazirliyin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinə müvafiq tapşırıqlar verilib.
Vətəndaşların müraciətlərinə xüsusi həssaslıqla yanaşılaraq, müraciətlərin elektron və telefon rabitəsi vasitəsilə fasiləsiz qəbulu həyata keçiriləcək.
Nazirliyin “Çağrı mərkəzi” və “Qaynar xətti” Novruz bayramındakı qeyri-iş günlərində (20-28 mart tarixləri) də fasiləsiz fəaliyyət göstərəcək. Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən zəruri olduğu halda, vətəndaşlara səyyar xidmətlərin göstərilməsi təşkil ediləcək.
Qeyd edək ki, vətəndaşların müraciətləri nazirliyin (012) 598-16-53/54 (daxili: 1145, 1146) telefon nömrəsi, (012) 598-16-55 “Qaynar xətti” və “974” Çağrı mərkəzi” vasitəsilə qəbul ediləcək və cavablandırılacaq. Bununla yanaşı, vətəndaşlar nazirliyin www.minenergy.gov.az internet səhifəsi və minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı vasitəsilə nazirliyə müraciət edə bilərlər.

Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy will provide uninterrupted service on Novruz holiday days
Appropriate instructions were given to the structural units of the Ministry of Energy and Azerbaijan Energy Regulatory Agency under the Ministry to prevent the risk of this disease and to promptly implement preventive and urgent measures in order to fight against coronavirus (COVID-19).
Applications will be received uninterruptedly through electronic and telephone communication with particular attention and sensitivity to the appeals of the citizens.
Call Center and Hot Line of the Ministry of Energy will provide uninterrupted service on Novruz holiday days (20-28 March). If necessary, mobile service will be organized for citizens by Energy Regulatory Agency.
It should be mentioned that citizens' appeals will be received and answered through the Ministry's telephone number (012) 598-16-53 / 54 (ext. 1145, 1146), Hot Line: (012) 598-16-55, and Call Center of the Ministry: “974. Citizens can also apply to the website of the Ministry minenergy.gov.az and the e-mail address of the Ministry of Energy minenergy@minenergy.gov.az.