Energetika naziri Pərviz Şahbazov aidiyyəti struktur bölmələrin nümayəndələrinin iştirakı ilə nazirlikdə vətəndaşları qəbul edib.
Qəbul zamanı vətəndaşların elektrik enerjisi təchizatı, işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı müraciətləri dinlənilib, qaldırılan məsələlərin öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Qəbulda Bakı və Sumqayıt şəhərlərindən olan vətəndaşların müraciətinə baxılıb.
Qeyd edək ki, Energetika Nazirliyi tərəfindən vətəndaş müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili məqsədilə rəhbər vəzifəli şəxslərin 2022-ci il üzrə vətəndaş qəbulu qrafiki nazirliyin saytında yerləşdirilib. Eyni zamanda vətəndaşlar müraciətlərini (012) 974 “Çağrı Mərkəzi”, 598-16-55 “Qaynar xətt”i, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı və www.minenergy.gov.az internet səhifəsi vasitəsilə də Nazirliyə ünvanlaya bilərlər.

Minister of Energy Parviz Shahbazov received citizens at the Ministry with the participation of representatives of the relevant structural units.
During the reception, citizens' appeals on electricity supply, employment and other issues were heard, relevant instructions were given to study the issues raised and solve them in accordance with the requirements of the legislation. At the reception, appeals of citizens from Baku and Sumgait were considered.
It should be noted that in order to effectively organize to receive citizens` appeals by the Ministry of Energy, the schedule of reception of citizens for 2022 by the chief officials was posted on the website of Ministry. Citizens can apply to the Ministry of Energy through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: (012) 974, and the website of the Ministry: www.minenergy.gov.az, the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az.