Energetika naziri Pərviz Şahbazov nazirlikdə növbəti dəfə vətəndaşları qəbul edib. Qəbul zamanı elektrik enerjisindən istifadəyə görə yaranmış borcun ödənilməsi, sayğaclaşma, işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı müraciətlər diqqətə çatdırılıb.
Qəbulda səsləndirilən müraciətlər dinlənilib və qaldırılan məsələlərin öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün nazirliyin aidiyyəti struktur bölmələrinə müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qeyd edək ki, Energetika Nazirliyi tərəfindən vətəndaş müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili məqsədilə vətəndaşların qəbulu qrafikinə uyğun olaraq, nazirlikdə və regionlarda vətəndaş qəbulu davam edir.

Citizens were received at the Ministry of Energy
The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov held another citizen reception. Citizens' appeals were related to the payment of debt for electricity consumption, metering, employment and other issues.
The citizens were heard by the Minister, and appropriate instructions were given to relevant structural units of the Ministry for the operative investigation of appeals and their solutions according to the legislation.
It should be noted that according to the schedule of reception of citizens, the Ministry of Energy continues to receive citizens at the Ministry and regions for effective organization of citizens` appeals by the Ministry of Energy.