Bu gün Energetika Nazirliyində talassemiya və hemofiliya xəstəliyindən əziyyət çəkən uşaqlara dəstək olmaq və onlar üçün tədarük olunan qan ehtiyatını artırmaq məqsədi ilə könüllü qanvermə aksiyası keçirilib. Aksiyaya Energetika Nazirliyinin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi də qoşulub. Milli Hematologiya və Transfuziologiya Mərkəzinin həkim-hemotoloqları tərəfindən hər bir donorun sağlamlıq durumu əvvəlcədən müəyyən olunub və tibbi müayinədən sonra onlardan qan götürülüb.
Götürülən qan ehtiyatı yoxlanılaraq talassemiya, hemofiliya, eləcə də leykoz xəstəliyindən əziyyət çəkən uşaqlar üçün istifadə olunacaq.
Xatırladaq ki, cari ilin aprel ayında da Energetika Nazirliyi və tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin əməkdaşları qanvermə aksiyasında iştirak ediblər.

Blood donation campaign was held at the Ministry of Energy
Today, the Ministry of Energy held a voluntary blood donation campaign to support children suffering from thalassemia and hemophilia and to increase the blood supply to them. The Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy also joined the action. The health status of each donor was determined in advance by the hemotologists of the National Center for Hematology and Transfusion and after the medical examination they donated blood.
The donated blood will be checked and used for children suffering from thalassemia, hemophilia, as well as leukemia.
It should be noted that in April of current year, employees of the Ministry of Energy and the Energy Regulatory Agency participated in a blood donation campaign.