Energetika Nazirliyində Pakistanın yüksək səviyyəli nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Pakistanın neft üzrə dövlət naziri Musadik Masood Malik, investisiya şurası naziri Chaudhry Salik Hussain və sənayelər və istehsal üzrə naziri Syed Murtaza Mahmud ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında münasibətlərin yüksək səviyyəsindən məmnunluq ifadə edilib və əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi üçün imkanlar nəzərdən keçirilib. Mayeləşdirilmiş təbii qazın (LNG), neft məhsullarının təchizatı üzrə mövcud əməkdaşlığın inkişafına, eləcə də Pakistanda LNG terminalının yaradılmasında SOCAR-ın iştirakına dair müzakirələr aparılıb.
Həmçinin enerji əməkdaşlığı gündəliyinin bərpa olunan enerji, enerji səmərəliliyi sahələrini də əhatə etməsinin vacibliyi qeyd olunub. İkitərəfli enerji əməkdaşlığının aktual istiqamətləri və perspektiv layihələrdə iştirakla bağlı məsələlərin enerji üzrə Birgə İşçi Qrupu çərçivəsində dəyərləndirilməsi tövsiyə edilib.
Pakistan nümayəndə heyəti tərəfindən Azərbaycan şirkətlərinin enerjinin müxtəlif sahələrində investor qismində iştiraklarına maraq ifadə edilib.

Minister of Energy Parviz Shahbazov met with Minister of State for Petroleum Musadik Masood Malik, Federal Minister of Board of Investment Chaudhry Salik Hussain and Syed Murtaza Mahmud, Federal Minister for Industries&Production of Pakistan.
At the meeting, satisfaction of the high level of relations between the two countries was expressed and opportunities for expanding cooperation were considered. Discussions were held on the development of existing cooperation on the supply of liquefied natural gas (LNG), oil products, as well as SOCAR's participation in the establishment of an LNG terminal in Pakistan.
The importance of covering renewable energy and energy efficiency areas of the energy cooperation agenda was also noted. It was recommended to evaluate issues related to actual directions of bilateral energy cooperation and participation in prospective projects within the Joint Working Group on energy.
The Pakistani delegation expressed interest in the participation of Azerbaijani companies as investors in various fields of energy.