Xüsusi karantin rejiminin davam etdiyi müddət ərzində vətəndaşların qəbulu qaydalarına uyğun olaraq, energetika naziri Pərviz Şahbazov videoformatda vətəndaşları qəbul edib.
Energetika Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbul zamanı vətəndaşların müraciətləri dinlənilib.
Müraciətlər əsasən, təbii qaz təchizatı ilə bağlı texniki şərtin verilməsi, işlə təminat və digər məsələləri əhatə edib.
Qəbul zamanı qaldırılan məsələlərin öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qeyd edək ki, Energetika Nazirliyi tərəfindən vətəndaş müraciətlərinə baxılması işinin səmərəli təşkili məqsədilə rəhbər vəzifəli şəxslərin 2021-ci il üzrə vətəndaş qəbulu qrafiki yenilənib və nazirliyin saytında yerləşdirilib. Eyni zamanda vətəndaşlar müraciətlərini (012) 598-16-53/54 telefon nömrələri, (012) 974 “Çağrı Mərkəzi”, 598-16-55 “Qaynar xətt”i, minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı və www.minenergy.gov.az internet səhifəsi vasitəsilə Energetika Nazirliyinə ünvanlaya bilərlər.

In accordance with the rules of reception of citizens during the period of the special quarantine regime, Minister of Energy Parviz Shahbazov received citizens via the videoconferencing.
During the reception held with the participation of representatives of the relevant structural units of the Ministry of Energy, the appeals were heard.
Appeals covered issues provision of terms of references for natural gas supply, employment and other issues.
Relevant instructions were given to study the issues raised during the receptions and to solve them in accordance with the requirements of the legislation.
It should be noted that in order to effectively organize to receive citizens` appeals by the Ministry of Energy, the schedule of reception of citizens for 2021 by the chief officials, the Minister of Energy and Deputy Ministers was updated and posted on the website of Ministry. Citizens can apply to the Ministry of Energy through the Hot Line: (012) 598-16-55, Call Center of the Ministry: “974", and the Ministry's telephone number (012) 598-16-53/54, the website of the Ministry http://www.minenergy.gov.az, the e-mail address of the Ministry minenergy@minenergy.gov.az.