Energetika Nazirliyi və Dövlət İmtahan Mərkəzi arasında mövcud əməkdaşlıq çərçivəsində dövlət qulluqçularının peşə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi məqsədilə silsilə təlimlərin keçirilməsi davam edir.
Növbəti təlim 9 iyun tarixində “Karyeranın planlaşdırılması və şəxsi inkişaf” mövzusunda təşkil edilib.
Dövlət İmtahan Mərkəzinin Hüquqi təminat, insan resursları və dövlət qulluğu departamentinin aparıcı məsləhətçisi Gündüz Əhmədlinin iştirakı ilə keçirilən təlimdə karyeranın planlaşdırılmasına dair təqdimat dinlənilib, karyera anlayışı, iş və karyera arasında fərqlər, planlaşdırmanın əhatə etdiyi proseslər, motivasiyanın şəxsi inkişafa təsiri, dövlət qulluğunda irəliləmə, dövlət qulluqçusunun xidməti fəaliyyət sahəsində inkişaf planının təşkili, mərhələləri, bu istiqamətdə məqsəd və prinsiplər, həmçinin digər məsələlərlə bağlı ətraflı məlumat verilib.
Qarşılıqlı dialoq formatında keçən təlimdə situasiya mühakimə tipli testlər iştirakçılarla birgə müzakirə olunub və onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Təlimdə Energetika Nazirliyi, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi və Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin 31 əməkdaşı iştirak edib.

Within the existing cooperation between the Ministry of Energy and the State Examination Center, a series of trainings for improving the professional skills of civil servants continues.
The next training was organized under the title of Career planning and personal development on 9 June.
Presentation on career planning was made by Gunduz Ahmadli, Leading Adviser of the Department of Legal Support, HR and Civil Service of the State Examination Center, and information on career concept, the differences between job and career, the processes covered by planning, the impact of motivation on personal development, progress in the civil service, the development plan of civil servants` activity, stages, goals and principles in this direction, as well as other issues was provided in detail.
At the training held in the format of mutual dialogue, situational judgment tests were discussed with the participants, and their questions were answered.