Energetika naziri Pərviz Şahbazovun sədrliyi, kollegiya üzvlərinin, nazirliyin struktur bölmələri və tabeli qurumların nümayəndələrinin iştirakı ilə ötən dövrdə icra edilmiş və cari ilin növbəti rüblərində qarşıda duran vəzifələrə dair videokonfrans formatında kollegiya iclası keçirilib.
İclası açan kollegiya sədri Pərviz Şahbazov energetika sahəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən müəyyən olunmuş vəzifələrin icrasına diqqət çəkib, həm ötən il, həm də cari ilin əvvəlindən bu istiqamətdə mühüm işlər görüldüyünü bildirib. İclasın gündəliyinə daxil edilmiş məsələlərə dair məlumat verilərək, məruzəçilər çıxışlara başlamağa dəvət edilib.
Gündəliyə müvafiq olaraq Mətbuat sektorunun müdiri - mətbuat katibi Cahid Mikayılov və nazirliyin tabeli qurumlarının nümayəndələri tərəfindən Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin 2021–2023-cü illər üzrə Kommunikasiya Strategiyasının icrası istiqamətində görülmüş tədbirlərə dair hesabat təqdimatlar şəklində nümayiş etdirilib və suallar cavablandırılıb. Daha sonra, Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin direktoru Təbriz Əmmayev və digər həmməruzəçilər tərəfindən “İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə Yaşıl Enerji Zonası” Konsepsiyasından irəli gələn məsələlərin icra vəziyyəti və görülən işlər barədə məlumat verilib.
Kollegiya iclasında, həmçinin 2021-ci il üzrə Energetika Nazirliyində icra intizamının vəziyyəti, vətəndaş müraciətlərinin statistikası və müraciətlərə baxılması ilə bağlı görülən tədbirlər, iş planlarının icra səviyyəsi, yeni qəbul edilmiş qanunvericilik aktlarından irəli gələn alt qanunvericilik aktlarının hazırlanması və razılaşdırılması üzrə görülən işlər, müvafiq struktur bölmələrdə aparılmış yoxlamaların nəticələri diqqətə çatdırılıb, müvafiq normativ hüquqi aktlardan irəli gələn tapşırıqların vaxtında və operativ yerinə yetirilməsi istiqamətində atılan addımlar barədə məlumat verilib.
İclasın sonunda kollegiyanın sədri Pərviz Şahbazov görüləcək işlər və qarşıda duran vəzifələrin icrası, sənədlərin icra vəziyyətinə nəzarətin daha da təkmilləşdirilməsi və icra intizamına riayət edilməsi ilə bağlı müvafiq tapşırıqlar verib.

Next Board Meeting was held at the Ministry of Energy
A Board Meeting was held via videoconferencing on the tasks carried out in the past period under the chairmanship of the Energy Minister Parviz Shahbazov, with the participation of members of the Board, structural divisions and agencies under the Ministry.
Opening the meeting, Chairman of the Board Parviz Shahbazov drew attention to the implementation of the tasks set by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev in the field of energy and noted that important work was done in this direction both last year and the beginning of the current year. The speakers were invited to start the speeches by providing information on the issues on the agenda of the meeting.
According to the agenda, the Head of the Press Section- Press Secretary Jahid Mikayilov and the representatives of the agencies under the Ministry presented reports on the measures taken in the direction of implementation of the communication strategy of the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan for 2021-2023 and questions were answered. Then, the Head of Azerbaijan Renewable Energy Agency Tabriz Ammayev and other speakers provided information about the status of implementation of the issues arising from the concept of Green Energy Zone in the liberated territories and the work done.
At the Board Meeting, the status of executive discipline in the Ministry of Energy for 2021, statistics of citizen appeals and measures taken in connection with the applications, the level of implementation of work plans, the work done on the development and coordination of sub-legislative acts arising from the newly adopted legislative acts, the results of the relevant structural divisions were brought to the attention. Information was provided on the steps taken to ensure the timely and efficient implementation of the tasks arising from the relevant regulations.
At the end of the meeting, the chairman of the board Parviz Shahbazov gave relevant instructions on the work to be done and the implementation of the forthcoming tasks, further improvement of control over the implementation of documents and compliance with the execution discipline.