Energetika Nazirliyində Gənclər Günü ilə bağlı tədbir keçirilib
Energetika Nazirliyində 2 fevral – “Azərbaycan Gəncləri Günü” münasibətilə “Vətənpərvər Azərbaycan Gəncliyi” mövzusunda videokonfrans formatında tədbir keçirilib.
Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov gəncləri “Azərbaycan Gənclər Günü” münasibətilə təbrik edərək, ölkəmizin uğurla həyata keçirdiyi dövlət siyasətində gənclər siyasətinin aparıcı yer tutduğunu bildirib. Bu gün Azərbaycan gənclərinin cəmiyyətin ictimai-siyasi həyatında aparıcı qüvvəyə çevrildiyi, dövlətimizin mütərəqqi inkişafı və tərəqqisinə mühüm töhfələr verdiyi xüsusi vurğulanıb.
Sonra Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin əməkdaşı, şəhid Orxan İsmayılovun həyat yoldaşı Fərqanə İsmayılova, Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyində çalışan vətən müharibəsi veteranı Nicat Əliyev, eləcə də Nazirliyin digər əməkdaşları çıxış edərək, 44 günlük Vətən müharibəsi nəticəsində tarixi şanlı qələbənin qazanılmasında vətənpərvər Azərbaycan gəncliyinin rolundan bəhs ediblər.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla həyata keçirilən gənclər siyasətindən, müasir Azərbaycan gəncliyinin inkişafı naminə dövlətimizin gənclərə qayğısından bəhs olunub. Dövlət idarəçiliyində gənc kadrlara geniş yer verildiyi, onların bilik və bacarıqlarının yüksək qiymətləndirildiyi, peşəkar gənc kadrların inkişafının daim diqqətdə saxlanıldığı vurğulanıb.

Event dedicated to Youth Day was held at the Ministry of Energy
The Ministry of Energy held a video conference on "Patriotic Azerbaijani Youth" on the occasion of 2 February-Youth Day.
Congratulating the youth on the "Azerbaijan Youth Day", Asad Ismayilov, Head of the Civil Service and Human Resources Department, said that youth policy occupies a leading place in the successful state policy of our country. It was noted that nowadays Azerbaijani youth has become a leading force in the public life of society, contributes to the development and progress of our state.
Then Fargana Ismayilova, the wife of the martyr Orkhan Ismayilov, who was employee of Azerbaijn Renewable Energy Agency, Nijat Aliyev, a veteran of the Great Patriotic War working in the Energy Regulatory Agency, and other employees of the Ministry spoke about the role of patriotic Azerbaijani youth in the historic glorious victory of the 44-days Patriotic War.
The event focused on the youth policy successfully implemented by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, and care of the state to the youth for the development of modern Azerbaijani youth. It was noted that the youth are attached importance in public administration, their knowledge and skills are highly appreciated, and the development of young professionals is always in focus.