Energetika Nazirliyində dövlət qulluqçularının peşə bayramı qeyd olunub
Energetika Nazirliyində “23 iyun - Dövlət qulluqçularının peşə bayramı günü” münasibətilə tədbir keçirilib.
Energetika nazirinin müavini Elnur Soltanov dövlət qulluqçularını bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edərək, fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Ümummilli lider Heydər Əliyevin siyasi və idarəçilik fəaliyyətinin, həmçinin dövlət idarəçiliyi sistemində həyata keçirdiyi islahatların ölkəmizin inkişafında mütərəqqi rolu vurğulanıb. Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə dövlət qulluğu sahəsindəki islahatların uğurla davam etdirildiyi, dövlət qulluqçularının daha səmərəli fəaliyyət göstərməsi və qarşıya qoyulan vəzifələrin layiqincə yerinə yetirilməsini təmin etmək məqsədilə onların sosial müdafiəsinin yaxşılaşdırılmasının dövlət başçısının daim diqqət göstərdiyi məsələlərdən biri olduğu qeyd edilib.
Nazirliyin aparat rəhbərinin müavini Xalidə Məsimova, Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov çıxış edərək, dövlət qulluqçularının dövlətçiliyimizin möhkəmlənməsi və inkişafına verdikləri töhfələrdən danışıblar. Çıxışlarda dövlət qulluğu sahəsində mövcud qanunvericiliklə nəzərdə tutulmuş vacib meyarların hər zaman rəhbər tutulmasının zəruriliyi diqqətə çatdırılıb.
Tədbirdə Nazirlik və tabeliyində olan Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyində qulluq keçən dövlət qulluqçuları iştirak ediblər.

Ministry of Energy celebrates professional holiday of civil servants
The event was held at the Ministry of Energy on the occasion of 23 June - Professional holiday of civil servants.
Deputy Minister of Energy Elnur Soltanov congratulated the civil servants on this remarkable day and wished them success in their activities. The progressive role of National Leader Heydar Aliyev's political and administrative activities, as well as the reforms implemented in the public administration system in the development of our country was emphasized. It was noted that the reforms on the civil service under the leadership of President Ilham Aliyev have been successfully continued, and the improvement of social protection of civil servants is one of the issues that the Head of State pays constant attention to ensure more efficient operation and proper performance of tasks.
Deputy Head of Administration of the Ministry Khalida Masimova, Head of the Department of Civil Service and HR Asad Ismayilov spoke about the contribution of civil servants to the strengthening and development of our statehood. In their speeches, they stressed the necessity of following the important criterias provided by the existing legislation in the field of civil service .