Energetika Nazirliyində dövlət qulluqçularının peşə bayramı qeyd olunub
23 iyun - Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı Günü münasibətilə Energetika Nazirliyində onlayn tədbir keçirilib.
Tədbirdə energetika nazirinin müavini Elnur Soltanov, nazirliyin Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov və Dövlət İmtahan Mərkəzinin Dövlət qulluğu məsələləri şöbəsinin müdiri Vüqar Əsgərov çıxış edib. Çıxışçılar dövlət qulluqçularını bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edərək, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar. Bildirilib ki, ölkəmizin idarəetmə sistemində mühüm rol oynayan dövlət qulluqçuları həmişə olduğu kimi bu gün də dövlətçiliyimizin möhkəmlənməsinə öz töhfələrini verirlər. Tədbirdə dövlət qulluğu sahəsində vacib olan məqamlar və bu meyarların iş prosesində hər zaman rəhbər tutulmasının zəruriliyi diqqətə çatdırılıb. Eyni zamanda dövlət qulluğu ilə əlaqədar islahatlarla bağlı məlumat verilib, bu sahədə normativ hüquqi bazanın daimi olaraq təkmilləşdirildiyi vurğulanıb. Dövlət qulluğu sahəsində səriştə modelinin tətbiqinin vacibliyi və dövlət qulluqçularının fərdi inkişaf planlarının hazırlanmasının əhəmiyyəti qeyd edilib.
Daha sonra nazirliyin müxtəlif strukturlarında dövlət qulluğu keçən əməkdaşlar bu sahədə təcrübələrini bölüşüblər.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2006-cı il 5 may tarixli Sərəncamına əsasən, hər il iyunun 23-ü ölkəmizdə Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı Günü kimi qeyd olunur.

Ministry of Energy celebrates professional holiday of civil servants
An online event was held at the Ministry of Energy on the occasion of 23 June - professional holiday of civil servants.
Deputy Minister of Energy Elnur Soltanov, Head of the Department of Civil Service and HR Asad Ismayilov and the Head of the Civil Service Department of the State Examination Center Vugar Asgarov delivered a speech at the event. The speakers congratulated the civil servants on this remarkable day and wished them success in their activities. It was noted that civil servants, who play an important role in the management system of our country, as always today they contribute to the strengthening of our statehood. At the event, it was brought to the attention that important points in the field of civil service and the need to be guided by these criteria in the work process at all times. At the same time, information was provided on the reforms related to the Civil Service, and it was emphasized that the normative legal framework in this area was constantly improved. The importance of the application of the competency model in the field of civil service and individual development plans of civil servants was noted.
Then, the employees of civil service in various structures of the Ministry shared their experience in this field.
It should be reminded that according to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev dated 5 May 2006, June 23 is celebrated as the day of professional holiday of civil servants in our country.