Energetika Nazirliyində AYİB nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Energetika Nazirliyində Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının Azərbaycandaki daimi nümayəndəliyinin rəhbəri Kamola Mahmudova ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan və AYİB arasında əlaqələrin bir çox sahələrdə, o cümlədən enerji sektorunda uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb, elektroenergetika, bərpa olunan enerji və enerji səmərəliliyi istiqamətində qarşıya qoyulmuş hədəflərin reallaşdırılması üzrə gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib. Bankın maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən layihələrin icra vəziyyəti nəzərdən keçirilib.
Xatırladaq ki, hazırda Energetika Nazirliyi ilə Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı arasında Azərbaycanda bərpa olunan enerji hərraclarının keçirilməsi və kiçik miqyaslı bərpa olunan enerji layihələri üçün lazımi normativ çərçivənin formalaşdırlması istiqamətlərində əməkdaşlıq davam etdirilir.

Meeting with EBRD delegation was held at the Ministry of Energy
A meeting with Kamola Mahmudova, Head of EBRD office in Azerbaijan was held at the Ministry of Energy.
The meeting also discussed the successful development of relations between Azerbaijan and the EBRD in many areas, including the energy sector, and prospects for future cooperation in achieving the goals set in the field of electric power engineering, renewable energy, and energy efficiency. The implementation status of the projects implemented with the financial support of the bank was reviewed.
It should be reminded that cooperation between the Ministry of Energy and the EBRD on holding renewable energy auctions in Azerbaijan and forming the necessary regulatory framework for small-scale renewable energy projects is continuing.