Martın 30-da Energetika Nazirliyi yanında ictimai şuraya təkrar seçkilər keçirilib. Seçki Komissiyası tərəfindən açıqlanmış səsvermənin nəticəsinə əsasən, namizədliyini irəli sürmüş 9 namizəddən 6-sı ictimai şuraya üzv seçilib. Beləliklə, 18 mart və 30 mart tarixlərində keçirilmiş seçkilərin ümumi nəticələrinə görə, ictimai şuranın 7 nəfərdən ibarət tərkibi seçilib. İctimai şuranın üzvləri haqqında məlumat aşağıda təqdim edilir:
1.    Adbullayeva Mehriban Əli qızı - “Demokratik Cəmiyyət və Qadın Hüquqlarının Müdafiəsi” İB-nin sədri
2.    Cavadlı Mədaxil Məqatil oğlu - “Əlil Sahibkarlar Təşkilatı” İB-nin sədr müavini
3.    Əliyev Fərhad Fəqan oğlu - “Beynəlxalq Ekoenergetika Akademiyası”nın vitse prezidenti
4.    Həsənov Sadiq Hüseyn oğlu - “Sağlam Həyata Doğru” İB-nin sədri
5.    Mehdiyeva Aybəniz İbrahim qızı - “Sosial-İqtisadi və Ekoloji İnkişaf” İB-nin sədr müavini
6.    Nurməmmədov Qurban Rəcəb oğlu - “Energetika və Ekologiya” İB-nin təsisçisi
7.    Tahirov Camal Fərrux oğlu - “Azad İstehlakçılar” İB-nin Energetika Komissiyasının sədri
Energetika Nazirliyi yanında ictimai şuranın 15.04.2021-ci il tarixli protokoluna əsasən, səsvermə yolu ilə Camal Tahirov ictimai şuranın sədri, Qurban Nurməmmədov sədr müavini, Fərhad Əliyev isə ictimai şuranın katibi seçilmişdir.

The composition of the Public Council under the Ministry of Energy was determined
On March 30, re-elections to the Public Council under the Ministry of Energy were held. According to the results of the voting announced by the Election Commission, 6 out of 9 candidates nominated were elected to the Public Council. Thus, according to the results of the elections held on 18 March and 30 March, the composition of the Public Council consisting of 7 people was elected. Following information is about the members of the Public Council:
1. Abdullayeva Mehriban - "Democratic Society and Protection of Women's Rights" Public Union
2. Javadli Madakhil - Deputy Chairman of "Organization of Disabled Entrepreneurs" Public Union
3. Aliyev Farhad - Vice President of "International Ecoenergy Academy" Public Union
4. Hasanov Sadig - Chairman of "Towards Healthy Life" Public Union
5. Mehdiyeva Aybeniz - Deputy Chairman of "Socio-Economic and Ecological Development" Public Union
6. Nurmammadov Gurban - Founder of "Energy and Ecology" Enlightment Public Union
7. Tahirov Jamal - Chairman of Energy Commission of "Free Consumers" Public Union
According to Protocol dated 15.04.2021 by the Public Council under the Ministry of Energy, Jamal Tahirov was elected as the chairman of Public Council while Gurban Nurmammadov as the deputy chairman and Farhad Aliyev as the secretary of Public Council.