2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi ilə bağlı Energetika Nazirliyi üzrə təsdiq edilmiş Tədbirlər Planına uyğun olaraq energetika sahəsində fəaliyyət göstərən dövlət qurumları arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş minifutbol turniri start götürüb.
Ölkəmizdə bütün digər sahələrdə olduğu kimi, idmanın inkişafına da böyük diqqətlə yanaşmış Ulu Öndər Heydər Əliyevin xatirəsinin anılması, eləcə də sağlam həyat tərzinin təşviqi məqsədi ilə təşkil edilən turnir Azərbaycan Minifutbol Federasiyasının dəstəyi ilə keçirilir.
Energetika Nazirliyi aparatının, nazirliyin tabeliyində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi, nazirlik yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi, SOCAR, “Azərenerji” ASC, “Azərişıq” ASC və “Azəristiliktəchizat” ASC-nin iştirak etdiyi turnirdə ilk üç yeri tutan komandaların və bir sıra nominasiyalar üzrə oyunçuların mükafatlandırılması nəzərdə tutulur. Final oyunu və mükafatlandırma mərasimi mayın 6-da keçiriləcəkdir.

In accordance with the Action Plan approved by the Ministry of Energy to declare 2023 the "Year of Heydar Aliyev", a Minifootball tournament dedicated to the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev has started among government agencies operating in the field of energy.
As in all other areas of our country, the tournament organized to commemorate the Great Leader Heydar Aliyev, who has paid great attention to the development of sports, as well as to promote a healthy lifestyle, is being held with the support of the Azerbaijan Minifootball Federation.
The teams that will take the first three places and a number of nominations in the tournament, which was attended by the staff of the Ministry of Energy, AERA, AREA, SOCAR, Azerenergy OJSC, Azerishig OJSC and Azeristiliktehizat OJSC, awarding of players is planned. The final match and the awarding ceremony will be held on 6 May.