Energetika Nazirliyi “Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı” sərgisində iştirak edir
Oktyabrın 20-dən başlayaraq Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən “Rebuild Karabakh” - 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq “Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı” sərgisində Energetika Nazirliyi də iştirak edir. Nazirlik Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti, “Azərenerji” ASC və “Azərişıq” ASC ilə birgə “Qarabağ Yaşıl Enerji Zonası” adlı stendlə təmsil olunur.
Stenddə sərgi iştirakçılarına işğaldan azad edilmiş ərazilərdə tikintisi davam edən və planlaşdırılan enerji layihələri barədə məlumat verilir, Qarabağ və Şərqi Zəngəzurun enerji potensialı, azad olunmuş bölgələrdə “yaşıl energetika”nın inkişafı imkanları, enerji infrastrukturunun bərpası və yenidən qurulması ilə əlaqədar görülmüş işlər və gələcək planlar haqqında həm video, həm də statik formada materiallar nümayiş olunur, “İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə Yaşıl Enerji Zonası” adlı təqdimat keçirilir.
Sərgidə iştirakın əsas məqsədi regiondakı enerji obyektlərinin yenidən qurulması, zəruri infrastrukturun bərpası prosesinin effektivliyini artırmaq, bu istiqamətdə özəl-dövlət tərəfdaşlığını möhkəmləndirmək, bölgələrin inkişafı üçün ən cəlbedici və səmərəli məhsul, layihə və həlləri nümayiş etdirməkdən ibarətdir.
Qeyd edək ki, ilk dəfə olaraq keçirilən və dünyanın 17 ölkəsindən 279 şirkətin məhsullarının nümayiş olunduğu “Rebuild Karabakh" sərgisi bu gün başa çatacaq.

Ministry of Energy participates in the exhibition named "Restoration, Reconstruction and Development of Karabakh"
The Ministry of Energy is also taking part in the 1st Azerbaijan International Exhibition of “Restoration, Reconstruction and Development of Karabakh” Rebuild Karabakh held in Baku Expo Center starting from October 20. The Ministry is represented by the stand entitled “Karabakh Green Energy Zone” jointly with the Azerbaijan State Oil Company, “Azerenerji” OJSC and “Azerishig” OJSC.
At the stand, the exhibition participants are informed about ongoing and planned energy projects in the liberated territories, both video and static materials are demonstrated on the energy potential of Karabakh and Eastern Zangazur, the opportunities for the development of “green energy” in the liberated regions, the work done on the restoration and reconstruction of energy infrastructure and future plans, Presentation on "Green Energy Zone in the liberated territories" is made.
The main purpose of participation in the exhibition is to reconstruct the energy facilities in the region, increase the effectiveness of the process of restoration of necessary infrastructure, strengthen the private-state partnership in this direction, demonstrate the most attractive and efficient products, projects and solutions for the development of regions.
It should be noted that the exhibition “Rebuild Karabakh", which is held for the first time and showcases the products of 279 companies from 17 countries of the world, will end today.