Energetika Nazirliyi və nazirliyin tabelyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi  işğal altında olan torpaqlarımızın azadlığı, dövlətimizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna ianə edib.  Energetika Nazirliyi və nazirliyin tabelyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin əməkdaşları əmək haqlarından Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 312  206,13 manat pul vəsaiti köçürüb.
Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 17 avqust tarixli Fərmanı ilə Silahlı Qüvvələrimizin müasir tələblər səviyyəsində inkişafını təmin etmək, onun maddi-texniki bazasını möhkəmləndirmək və zəruri sosial tədbirləri maliyyələşdirmək məqsədilə yaradılıb.

The Ministry of Energy supported the Azerbaijani army
The Ministry of Energy and the Energy Regulatory Agency under the Ministry donated to the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan in order to support the Azerbaijani army, which is fighting for the freedom of our occupied lands and the territorial integrity of our state. Employees of the Ministry of Energy and Energy Regulatory Agency under the Ministry transferred 312 206.13 Manats from their salaries to the Armed Forces Assistance Fund.
The Armed Forces Assistance Fund was established by the Presidential Decree of the Republic of Azerbaijan dated August 17, 2002 to ensure the development of the Armed Forces at the level of modern requirements, to strengthen its material and technical base and to finance necessary social measures.