Energetika nazirinin müavinləri Mingəçevir və Bərdə şəhərlərində vətəndaşlarla görüşəcək
Noyabrın 22-də Energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev Mingəçevir şəhərində yerli sakinlərlə görüşəcək. Qəbul saat 11:00-da Mingəçevir şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində (ünvan: 20 yanvar küçəsi 172) keçiriləcək. Nazir müavini Elnur Soltanov isə Bərdə şəhərində Bərdə və Tərtər rayonlarının sakinlərini qəbul edəcək. Qəbul saat 11:00-da Bərdə rayon Heydər Əliyev Mərkəzində (ünvan: Heydər Əliyev prospekti 97) başlayacaq.
Qəbula gəlmək istəyən vətəndaşlar qeydiyyat üçün Energetika Nazirliyinin minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı, 598-16-53/54 (daxili 1145, 1146, 1147) nömrəli telefon (əlaqələndirici şəxs Azər Rzayev), nazirliyin “974” Çağrı Mərkəzi, 598-16-55 “Qaynar Xətt”i, həmçinin Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin Yevlax filialı (əlaqələndirici şəxs Səbuhi Mürsəlov, əlaqə telefonu: (050) 287-21-21, elektron poçt ünvanı: office.yevlakh@regulator.gov.az) vasitəsilə müraciət edə bilərlər.

The Minister of Energy and Deputy Ministers will receive citizens in Yevlakh, Mingachevir, Barda
The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov will receive citizens in Yevlakh city on November 22. Reception will take place at Heydar Aliyev Center in Yevlakh city (address: 61 Nizami Avenue) at 11:00.
On the same day, Deputy Minister of Energy Samir Valiyev will meet with local residents in Mingachevir. Reception of citizens will take place at 11:00 at Heydar Aliyev Center in Mingachevir (address: 172 20 Yanvar St). Deputy Minister of Energy Elnur Soltanov will meet with residents from Barda and Tartar districts in Barda city. Reception of citizens will take place at 11:00 at Heydar Aliyev Centre in Barda (address: Heydar Aliyev Avenue 97).
Citizens willing to attend can register through the e-mail address of the Ministry of Energy minenergy@minenergy.gov.az), telephone number: 598-16-53 / 54 (ext. 1145, 1146, 1147) (contact person: Azer Rzayev), call center of Ministry: "974", Hot Line: 598-16-55, as well as Yevlakh branch of the Energy Regulatory Agency (contact person: Sabuhi Mursalov, contact numbers: (050) 287-21-21, e-mail address: office.yevlakh@regulator.gov.az).