Mayın 27-də Energetika nazirinin müavinləri  Samir Vəliyev Masallı və Yardımlı, nazir müavini Elnur Soltanov isə Lerik  rayonlarından olan vətəndaşları qəbul ediblər.
Energetika Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbullarda vətəndaşlar diqqətlə dinlənilib, müraciətlərin operativ araşdırılması və qanunvericiliyə uyğun həlli üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Vətəndaşların müraciətləri qazlaşma, qaz sayğaclarının quraşdırılması, elektrik enerjisinə görə yaranan borcun silinməsi, elektrik enrjisi təchizatında fasilələr, elektrik qurğu və avadanlıqlarının istismar vəziyyəti, işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı olub.
Ümumilikdə qəbullarda 20-ə yaxın vətəndaş müraciət edib.
Qəbula gələnlər bölgələrdə vətəndaşların qəbulunun təşkilinə, göstərilən hərtərəfli diqqət və qayğıya, yaradılan şəraitə görə dövlət başçısına minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Qeyd edək ki, Masallı və Lerikdə təşkil olunmuş qəbullar barədə vətəndaşların ətraflı məlumatlandırılması üçün KİV-də, Energetika Nazirliyinin rəsmi internet saytında (www.minenergy.gov.az) və "Facebook" səhifəsində elanlar verilib, Nazirliyin saytında vətəndaşların qəbulu üçün elektron müraciətlərin onlayn qeydiyyata alınması məqsədilə imkanlar yaradılıb.

The Deputy Ministers of Energy received citizens in the southern region
On May 27 Deputy Minister of Energy Samir Valiyev received citizens from Masalli and Yardimli districts while Deputy Minister Elnur Soltanov from Lerik district.
At the reception held with the participation of the representatives of the relevant structural units of the Ministry of Energy, the citizens were listened attentively, and appropriate instructions were given for the operative investigation of appeals and their solutions according to the legislation.
Citizens' appeals were related to the elimination of the electricity debt, the supply of technical conditions for electricity, the quality of electricity, interruptions in the supply of electricity, the operation status of the electrical equipment, gasification, employment and other issues.
In total, about 20 citizens were admitted during the reception.
It should be noted that the announcements were made on mass media, on the official website of the Ministry of Energy (www.minenergy.gov.az) and Facebook page in order to provide citizens with detailed information about the receptions held in Masalli and Lerik. Opportunities have been created for citizens to register online on the website of the Ministry.
The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov received citizens at the administrative building of Lankaran branch of the Energy Regulatory Agency in Lankaran on May 31. Citizens from Lankaran, Astara and other regions has participated in the reception held with the participation of heads of the relevant structural units of the ministry.