Energetika nazirinin müavinləri bölgələrdə vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin və onların müavinlərinin 2020-ci il üzrə regionlarda vətəndaş qəbulu qrafikinə uyğun olaraq, fevralın 14-də Energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev Gəncə şəhərində, nazir müavini Elnur Soltanov isə Hacıqabulda vətəndaşları qəbul edib.
Vətəndaşlar tərəfindən səsləndirilən müraciətlər təbii qaz təchizatı, qaz qurğularının istismara qəbulu, elektrik enerjisi təchizatı, elektrik enerjisindən istifadəyə görə yaranmış borc və cərimələrin silinməsi, işlə təminat və digər məsələləri əhatə edib.
Qəbul zamanı vətəndaşların müraciətləri dinlənilib və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər isə aidiyyəti qurumlara çatdırılması üçün qeydiyyata alınıb.

Deputy Ministers of Energy received citizens in regions
Deputy Minister of Energy Samir Valiyev received citizens in Ganja city and Deputy Minister Elnur Soltanov in Hajigabul on February 14 in accordance with the schedule of citizen reception in regions for 2020 by the heads and deputy heads of the central executive authorities.
Citizens' appeals were related to the supply of natural gas, commissioning of gas facilities, supply of electricity, writing off the debts and fines calculated for the electricity, employment and other issues.
At the reception, the residents were heard, and appropriate instructions were given for the solutions of appeals according to the legislation. Appeals, which were not related to the activities of Ministry, were registered for submission to the relevant authorities.