Aprelin 2-də Rumıniyanın paytaxtı Buxarest şəhərində "Şərq Tərəfdaşlığı" üzrə enerji nazirlərinin görüşü keçiriləcək. Rumıniyanın Avropa İttifaqı Şurasına sədrliyi çərçivəsində təşkil ediləcək iclasda Azərbaycanı energetika nazirinin müavini Elnur Soltanov təmsil edəcək.
Tədbirdə Şərq Tərəfdaşlığı proqramının 10-cu ildönümü ilə əlaqədar energetika sahəsində gələcək əməkdaşlıq perspektivləri, Şərq Tərəfdaşlığı üzrə mayeləşdirilmiş təbii qaz (LNG) şəbəkəsi, enerji infrastrukturu - təbii qaz və elektrik enerjisi layihələri, enerji səmərəliliyi mövzularında müzakirələr aparılacaq, energetika sektorunda məqsəd və prioritetlər üzrə irəliləyişlər nəzərdən keçiriləcək.
Qeyd edək ki, "Şərq Tərəfdaşlığı" proqramı 2009-cu ildən Avropa İttifaqı tərəfindən həyata keçirilir.

Deputy Minister of Energy Elnur Soltanov will attend the meeting of countries’ energy ministers on “Eastern Partnership”
The meeting of countries’ energy ministers on “Eastern Partnership” will be held in Bucharest, Romania on April 2. Azerbaijan will be represented by Deputy Minister of Energy Elnur Soltanov at a meeting to be held within the chairmanship of Romania in the Council of the European Union.
As the Eastern Partnership program celebrates its 10th anniversary, the meeting will focus on discussions on future cooperation perspectives in the field of energy, the Liquefied Natural Gas (LNG) network on “Eastern Partnership”, energy infrastructure – natural gas and electricity projects, energy efficiency as well as the improvements of goals and priorities in the energy sector.