Energetika naziri Yunanıstanın Azərbaycandakı səfirini qəbul edib
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Yunanıstan Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Nikolaos Piperiqkosu qəbul edib.
Qlobal enerji layihəsi olan Cənub Qaz Dəhlizi çərçivəsində əməkdaşlığa diqqət çəkən nazir, Yunanıstanla Trans-Adriatik Boru Kəməri (TAP) vasitəsilə Şahdəniz-2 qazının alıcısı kimi əməkdaşlığın uğurla davam etdiyini qeyd edib. Yunanıstanın Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurasının bütün iclaslarında təmsil olunması yüksək qiymətləndirilib.
Görüşdə “Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Yunanıstan Respublikası Hökuməti arasında iqtisadi, sənaye və texnoloji sahələrdə əməkdaşlıq üzrə birgə Komissiya”nın növbəti iclasının keçirilməsi ilə bağlı təkliflər müzakirə edilib, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Minister of Energy has received Greek Ambassador to Azerbaijan.
Energy Minister Parviz Shahbazov has received Nikolaos Piperigkos, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to Azerbaijan.
The minister stressed the cooperation as part of the global energy project - the Southern Gas Corridor, underlining the successful continuation of cooperation with Greece as a buyer of the Shah Deniz 2 gas via the Trans-Adriatic Pipeline (TAP). Greece's participation in all sessions of the Southern Gas Corridor AdvisoryCouncil was highly appreciated.
The participants in the meeting discussed proposals on holding the next session of the Joint Commission on Cooperation between the Governments of Azerbaijan and Greece in economic, industrial and technological spheres, and exchanged views on issues of mutual interest.