Energetika naziri “Yüksəliş” müsabiqəsi çərçivəsində təşkil edilmiş vebinarda təqdimatla çıxış edib
Fevralın 19-da “Yüksəliş” müsabiqəsinin İşçi Qrupu tərəfindən növbəti vebinar keçirilib. 200-dən çox iştirakçının qatıldığı vebinarda energetika naziri Pərviz Şahbazov “Zamanın idarə olunması” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Vebinarın moderatoru Yüksəliş İşçi qrupunun rəhbəri Fərhad Hacıyev olub.
Nazir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Sərəncamı ilə yaradılan və dəstəyi ilə həyata keçirilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin ölkəmizdə peşəkar kadr potensialının aşkara çıxarılması istiqamətində əhəmiyyətli təşəbbüs olduğunu qeyd edib. Müsabiqəyə müraciətlərin və marağın çox olmasını layihənin uğurlu təşkilatçılığının göstəricisi kimi qiymətləndirib.
Bildirilib ki, hansı sahədə çalışmasından asılı olmayaraq gələcək barədə aydın hədəfi olmaq və bu hədəfi reallaşdırmaq üçün doğru qərarlar qəbul etmək hər bir menecerin, idarəedicinin uğurunun ilk şərtidir: “Yaxın tarixə nəzər salsaq, Ulu Öndər Heydər Əliyevin hakimiyyət karyerası bu baxımdan parlaq nümunələrlə zəngindir. Ulu Öndərin hələ sovet dövründə Azərbaycanın gələcəyi ilə bağlı strateji baxışları və buna yönəlik qərarları o dövrdə olduğu kimi müstəqillik illərində də öz bəhrəsini verir. Onun, təxminən, 20-25 il əvvəl imzasını atdığı layihələr bu gün və gələcək üçün davamlı nailiyyətlərin mənbəyidir”.
Təqdimat zamanı o da vurğulanıb ki, müasir zamanda idarəçiliyin əsasını həm də uğurlu kommunikasiya təşkil edir. Peşəkarlıq, hər bir görülən işdə hədəflərə çatmaq üçün səbirli davranmaq, ətrafındakıların fikirlərindən yararlanmaq, çox işləmək, özünə inanmaq inkişaf üçün çox vacibdir. Liderliyin mərkəzində dayanan keyfiyyətlər isə doğruluq, düzgünlükdür.
Görüşün sonunda energetika naziri yarımfinala keçən iştirakçılara təbriklərini çatdıraraq uğurlar arzulayıb və “Yüksəliş” müsabiqəsinin milli və dövlətçilik dəyərlərimizə, qanunlara hörmətlə yanaşan, üzərinə düşən vəzifəni vicdanla yerinə yetirən, bu meyarları əsas tutan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsi istiqamətində ümidləri doğruldacağına inamını ifadə edib.
Vebinar müsabiqənin əyani mərhələsində iştirak edən namizədlər üçün nəzərdə tutulub və qapalı şəraitdə keçirilib. İştirakçılarla qarşılıqlı müzakirə formatında aparılan vebinarda, həmçinin onların sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə intellektual səviyyəsi və idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunub.

Minister of Energy made a presentation at the webinar organized within the "Yukselish" competition
On February 19, the next webinar was held by the Working Group of ”Yukselish" competition. Energy Minister Parviz Shahbazov made a presentation on Time Management at the webinar attended by more than 200 participants. The webinar was moderated by Farhad Hajiyev, head of the "Yukselish" Working Group.
The minister noted that the “Yukselish” competition, created by the Order of and supported by the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev, is an important initiative to reveal the potential of professional personnel in our country. He assessed the high level of applications and interest in the competition as an indicator of the successful organization of the project.
It was noted that the first condition for the success of every manager, administer is to have a clear future goal and make right decisions in order to achieve this goal, regardless of his work in any field: “If we look at the recent history, the career of great leader Heydar Aliyev is rich in vivid examples from this point of. The strategic views of the Great Leader on the future of Azerbaijan in the Soviet period and its related decisions are bearing fruit in the years of independence as it was at that time. The projects he signed nearly 20-25 years ago are a source of sustainable achievements for today and for the future.”
During the presentation, it was emphasized that the basis of modern management is also successful communication. Professionalism, being patient to achieve the goals in every work done, benefiting from the views of those around, working hard and believing in oneself are very important for making progress. The qualities that stand at the center of leadership are honesty and frankness.
At the end of the meeting, the minister of energy congratulated the participants who qualified for semifinal and wished them success and expressed confidence that the “Yukselish” competition will justify the hopes of identifying promising leaders who respect our national and statehood values, laws, conscientiously fulfill their duties and are guided by these criteria.
The webinar was intended for the candidates participating in the visual stage of the competition and was held in closed manner. The webinar, which was held in the format of mutual discussion with the participants, also answered their questions.
It should be noted that the “Yukselish” competition was established by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev dated July 26, 2019 with the aim of identifying and supporting promising managers with a high level of intellect and managerial qualities and establishing a personnel bank in the country.