Energetika naziri Vyanada səudiyyəli həmkarı ilə görüşüb
Vyanada energetika naziri Pərviz Şahbazov ilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının energetika naziri, şahzadə Əbdül Əziz bin Salman Əl-Səud arasında görüş olub.
Görüşdə qlobal neft bazarındakı mövcud vəziyyətə və “OPEC plus” formatında Azərbaycanla əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin bu ilin yanvar ayında təməli qoyulmuş 240 MVt gücündə Xızı-Abşeron Külək Elektrik Stansiyasının inşasının cari vəziyyəti nəzərdən keçirilib. “ACWA Power” şirkətinin həyata keçirdiyi bu layihənin Azərbaycanın bərpa olunan enerji ilə bağlı hədəflərinə töhfə verəcəyi qeyd edilib.
Söhbət zamanı ikitərəfli enerji əməkdaşlığının qarşılıqlı maraq kəsb edən digər istiqamətləri də müzakirə edilib.

The Energy Minister met with his Saudian counterpart in Vienna
Energy Minister Parviz Shahbazov met with Prince Abdulaziz bin Salman Al-Saud, Energy Minister of the Kingdom of Saudi Arabia in Vienna.
The sides exchanged views on the current situation in the global oil market and cooperation with Azerbaijan in the OPEC plus format. Also, the current status of construction of the 240 MW Khizi-Absheron Wind Power Plant, which was founded in January this year, was considered. It was noted that this project implemented by ACWA Power will contribute to the goals of Azerbaijan on renewable energy.
Other areas of mutual interest of bilateral energy cooperation were also discussed during the conversation.