Energetika naziri vətəndaşları qəbul edib
Energetika naziri Pərviz Şahbazov növbəti dəfə vətəndaş qəbulu keçirib. Nazir Bakı, Sumqayıt, Şirvan şəhərləri, Cəlilabad və Hacıqabul rayonlarından daxil olmuş müraciətlər əsasında nazirlikdə vətəndaşları qəbul edib.
Vətəndaşların müraciətləri elektrik enerjisi təchizatı, elektrik enerjisinə görə borcun silinməsi, işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı olub.
Energetika naziri vətəndaşların müraciətlərini dinləyib, qeyd olunan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün nazirliyin aidiyyəti struktur bölmələrinə müvafiq tapşırıqlar verib. Nazirliyin fəaliyyətinə aid olmayan müraciətlərin isə qeydiyyata alınaraq müvafiq qurumlara çatdırılması üçün göstərişlər verilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin dövlət qurumları tərəfindən vətəndaşların müraciətlərinə qayğı və həssaslıqla yanaşılması barədə tapşırıqları Energetika Nazirliyi tərəfindən daim diqqətdə saxlanılır. Müxtəlif məsələlərlə bağlı nazirliyə daxil olan bütün vətəndaş müraciətləri aidiyyəti üzrə araşdırılır və müvafiq qaydada zəruri tədbirlər görülür.
Bununla yanaşı, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin 2019-cu il üzrə şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu qrafikinə uyğun olaraq, hər ay bölgələrdə Energetika naziri və nazir müavinlərinin vətəndaş qəbulu həyata keçirilir.

The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov held another citizen reception. Citizens from Baku, Sumgayit, Shirvan cities, Calilabad and Hajiqabul districts were admitted during the reception.
Citizens' appeals were related to the supply of electricity, the elimination of the electricity debt, employment and other issues.
The Minister listened to the citizens attentively, and gave appropriate instructions for the operative investigation of appeals and their solutions according to the legislation. Instructions were given to the relevant structural units of the Ministry to register appeals, which were not related to the activities of Ministry and to deliver them to the relevant authorities.
It should be noted that the Ministry of Energy always stays focused on the instructions by Mr. Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan for the state agencies on treating the citizens' applications with care and precision. All citizen appeals received by the Ministry on various issues are investigated and appropriate measures are taken.