Energetika naziri Pərviz Şahbazov nazirlikdə növbəti dəfə vətəndaş qəbulu keçirib. Nazir Bakı şəhəri və Ağsu, Biləsuvar, Masallı rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib.
Müraciətlər, əsasən, elektrik enerjisi təchizatı, elektrik dirəklərinin köhnəlməsi, elektrik xətlərinin yararsız vəziyyətdə olması, işlə təminat və digər məsələləri əhatə edib.
Energetika naziri vətəndaşların müraciətlərini dinləyib, qeyd olunan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün nazirliyin aidiyyəti struktur bölmələrinə müvafiq tapşırıqlar verib. Nazirliyin fəaliyyətinə aid olmayan müraciətlərin isə qeydiyyata alınaraq müvafiq qurumlara çatdırılması üçün göstərişlər verilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin dövlət qurumları tərəfindən vətəndaşların müraciətlərinə qayğı və həssaslıqla yanaşılması barədə tapşırıqları Energetika Nazirliyi tərəfindən daim diqqətdə saxlanılır və  Energetika Nazirliyi üzrə rəhbər vəzifəli şəxslərin 2019-cu il üçün vətəndaş qəbulu qrafikinə əsasən nazirlikdə vətəndaşların qəbulu həyata keçirilir.
Bununla yanaşı, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin 2019-cu il üzrə şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu qrafikinə uyğun olaraq, Energetika naziri və nazir müavinlərinin hər ay bölgələrdə vətəndaş qəbulu davam edir.

The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov held another citizen reception. Citizens from Baku, Agsu cities, Bilasuvar and Masalli districts were admitted during the reception.
Citizens' appeals were related to the supply of electricity, depreciation of electric posts, uselessness of power lines, employment and other issues.
The Minister listened to the citizens attentively, and gave appropriate instructions for the operative investigation of appeals and their solutions according to the legislation. Instructions were given to the relevant structural units of the Ministry to register appeals, which were not related to the activities of Ministry and to deliver them to the relevant authorities.
It should be noted that the Ministry of Energy always stays focused on the instructions by Mr. Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan for the state agencies on treating the citizens' applications with care and precision. Citizen receptions were held according to the schedule of reception of citizens for 2019 by the chief officials of the Ministry of Energy at the Ministry.