Energetika naziri vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyi tərəfindən müəyyən olunmuş qəbul qrafikinə uyğun olaraq, energetika naziri Pərviz Şahbazov Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Şəmkir və Quba rayonlarından daxil olmuş müraciətlər əsasında nazirlikdə vətəndaşları qəbul edib.
Qəbul zamanı vətəndaşların müraciətləri dinlənilib və qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyə uyğun tədbirlərin görülməsi üçün nazirliyin aidiyyəti struktur bölmələrinə və məsul şəxlərinə müvafiq tapşırıqlar verilib. Nazirliyin fəaliyyətinə aid olmayan müraciətlərin isə qeydiyyata alınaraq müvafiq qurumlara çatdırılması üçün göstərişlər verilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin dövlət qurumları tərəfindən vətəndaşların müraciətlərinə qayğı və həssaslıqla yanaşılması barədə tapşırıqları Energetika Nazirliyi tərəfindən daim diqqətdə saxlanılır. Müxtəlif məsələlərlə bağlı nazirliyə daxil olan bütün vətəndaş müraciətləri aidiyyəti üzrə araşdırılır və müvafiq qaydada zəruri tədbirlər görülür.

The Minister of Energy received citizens
In accordance with the meeting schedule set by the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, Energy Minister Parviz Shahbazov received citizens at the ministry on the basis of applications received from Baku, Sumgayit, Shamkir and Guba districts.
Citizens' requests were listened and appropriate instructions were given to the respective structural subdivisions and officials of the Ministry to undertake comprehensive study and take appropriate measures with respect to the issues raised during the reception. In addition, all applications not related to the functions of the Ministry were instructed to register in order to forward to respective government agencies.
It is worth emphasizing that the instructions by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev regarding the careful and sensitive approach by state bodies to citizens’ requests have always been kept under focal consideration by the Ministry of Energy. All citizens’ request received by the Ministry are appropriately investigated to take relevant measures.