Energetika naziri Pərviz Şahbazov nazirlikdə növbəti dəfə vətəndaşları qəbul edib. Qəbulda Bakı şəhəri və Ucar rayonundan olan sakinlər iştirak edib.
Vətəndaşlar elektrik enerjisi təminatı, enerji təchizatı şəbəkəsinə qoşulma, neft-qaz istehsalının artırılması, işlə təmin olunma və digər məsələlərlə bağlı təklif və müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Energetika naziri vətəndaşlar tərəfindən qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll edilməsi üçün nazirliyin aidiyyəti struktur bölmələrinə müvafiq tapşırıqlar verib.
Qeyd edək ki, dövlət qurumları tərəfindən vətəndaşlara lazımi xidmətin göstərilməsi, onların müraciətlərinə qayğı və həssaslıqla yanaşılması ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən verilmiş tapşırıqlara uyğun olaraq, Energetika Nazirliyi vətəndaşların qəbulu, onların ərizə və şikayətlərinə baxılaraq həll olunması üçün müvafiq tədbirlər görür və mütəmadi nazirlikdə rəhbər vəzifəli şəxslərin vətəndaş qəbulunu həyata keçirir.
Bununla yanaşı, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları rəhbərlərinin 2019-cu il üzrə şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu qrafikinə uyğun olaraq, Energetika naziri və nazir müavinlərinin hər ay müxtəlif regionlarda vətəndaş qəbulu davam edir.

The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov held another citizen reception. Citizens from Baku city, Ujar district were admitted during the reception.
Citizens' appeals and suggestions were related to the supply of electricity, connection to power supply network, increasing oil and gas production, employment and other issues.
The Minister gave appropriate instructions to the relevant structural units of the Ministry for the operative investigation of appeals and their solutions according to the legislation.
It should be noted that the Ministry of Energy takes appropriate measures for citizen receptions, investigation of their applications and complaints, and holds citizen receptions regularly by the chief officials of the Ministry of Energy at the Ministry according to the instructions by Mr. Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan for the state agencies on treating the citizens' applications with care and precision.