Oktyabrın 18-də Energetika naziri Pərviz Şahbazov İmişli şəhərində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin İmişli filialının inzibati binasında vətəndaşları qəbul edib. Həmin gün Energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev Ağdamda, nazir müavini Elnur Soltanov isə Beyləqan şəhərində yerli sakinlərlə görüşüb.
Vətəndaşlar elektrik enerji təchizatı, qazlaşdırma, elektrik enerjisi və ya qaza görə hesablanmış borc və cərimələrin silinməsi, qaz sayğaclarının quraşdırılması, işlə təminat və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Energetika nazirinin qəbulu zamanı vətəndaşlar nazirliyə edilən müraciətlərin operativ həll edilməsi, şikayətlərin qanunauyğun şəkildə araşdırılaraq cavablandırılması ilə bağlı təşəkkürlərini bildiriblər.
Vətəndaş qəbulu zamanı Saatlı və Kürdəmir rayonlarından qəbula gələn vətəndaşların, eləcə də Ağdam rayonunda məskunlaşmış məcburi köçkünlərin müraciətləri dinlənilib və operativ həlli üçün lazımi göstərişlər verilib.

The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan and Deputy Ministers received citizens in Imishli, Agdam, Beylagan
The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov received citizens at the administrative building of Imishli branch of the Energy Regulatory Agency in Imishli on October 18. On the same day, Deputy Minister of Energy Samir Valiyev received local residents in Agdam and Deputy Minister Elnur Soltanov in Beylagan city.
Citizens' appeals were related to the supply of electricity and gas, writing off the debts and fines calculated for the electricity and gas, installation of gas meters, employment and other issues.
Participants expressed their gratitude to the Ministry for the operative investigation of appeals and their solutions according to the legislation and the feedback.
During the citizen receptions the appeals by the citizens from Saatli and Kurdamir districts, including the IDPs settled in Agdam district were addressed, and the necessary instructions were given for the operative solution.