Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin vətəndaşların təklif, irad və şikayətləri ilə yerində tanış olmaq üçün mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərlərinə verilmiş tapşırıq və tövsiyələrə uyğun olaraq, Energetika naziri Pərviz Şahbazov mayın 31-də Lənkəran şəhərində Lənkəran və Astara rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edəcək.
Vətəndaşların qəbulu saat 11:00-da Energetika Nazirliyinin tabeliyində olan Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin Lənkəran filialının inzibati binasında (Ünvan: Lənkəran şəhəri, Ləvəngi ərazisi, Girdəni kənd yolunun 500 metrliyi) keçiriləcək.
Mayın 27-də həmçinin Energetika nazirinin müavini Samir Vəliyev Masallı şəhərində Masallı və Yardımlı rayonunun sakinləri ilə, nazir müavini Elnur Soltanov isə Lerik şəhərində yerli sakinlərlə görüşəcək.
Vətəndaşların qəbulu saat 10:00-da Masallı rayon Heydər Əliyev Mərkəzində (Masallı şəhəri, Qarabağ küçəsi 17), saat 11:00-da isə Lerik rayon Mədəniyyət Mərkəzində (Lerik şəhəri, A.Əsədullayev küçəsi 22) keçiriləcək.
Qəbula gəlmək istəyən vətəndaşlar qeydiyyatdan keçmək üçün Energetika Nazirliyinin minenergy@minenergy.gov.az elektron poçt ünvanı, 598-16-53/54 (daxili 1145, 1146, 1147) nömrəli telefon (əlaqələndirici şəxs Azər Rzayev), nazirliyin “974” Çağrı Mərkəzi, 598-16-55 “Qaynar Xətt”i, həmçinin Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin Lənkəran filialı (əlaqələndirici şəxs Ağalar Əliyev, əlaqə telefonları: (025) 254-81-20, (050) 240-96-35, elektron poçt ünvanı: lankaran@regulator.gov.az) vasitəsilə müraciət edə bilərlər.

The Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan and Deputy Ministers of Energy will receive citizens in the southern region
According to the instructions and recommendations given by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev to the heads of central executive bodies to get acquainted with the citizens' suggestions, comments and complaints, the Minister of Energy Parviz Shahbazov will receive citizens from Lankaran and Astara districts in Lankaran on May 31. Reception will take place at the administrative building of the Lankaran branch of the Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy (address: 500 metres from Girdani village road, Levengi area, Lankaran) at 11:00.
On May 27 Deputy Minister of Energy Samir Valiyev will meet with residents of Masalli and Yardimli districts in Masalli and Deputy Minister Elnur Soltanov with local residents in Lerik.
Reception of citizens will take place at 10:00 in the Heydar Aliyev Centre in Masalli (address: 27 Karabakh St, Masalli city), and at 11:00 in the Regional Cultural Center in Lerik (address: 22 A. Asadullayev St, Lerik city).
Citizens willing to attend can register through the e-mail address of the Ministry of Energy (minenergy@minenergy.gov.az), telephone number: 598-16-53 / 54 (ext. 1145, 1146, 1147) (contact person: Azer Rzayev), call center of Ministry: "974", Hot Line: 598-16-55, as well as Lankaran branch of the Energy Regulatory Agency (contact person: Agalar Aliyev, contact numbers: (025) 254-81-20, (050) 240-96-35, e-mail address: lankaran@regulator.gov.az).